Mario Balotelli

Mario Balotelli İtalya’nın şov dünyasının tanınan isimlerinden Raffaella Fico ile birliktedir. Bu evliliğinden Pia isminde bir kızı vardır.

Profesyonel futbol kariyerine İtalya’da Lumezzane takımı ile başlangıç yapmış 2006 yılında 360 Bin Euro bedel ile İnter U19 takımına transfer olmuştur.

İnter forması ile 4 sezon başarılı bir grafik sergileyen Mario Balotelli 2010 yılında İngiltere liginin dev ekibi Manchester City takımına 29.5 Milyon Euro Bonservis bedeli ile transfer olmuştur.

Ardından Milan’a, oradanda kiralık olarak Liverpool takımına transfer olan Balotelli 2016 yılında bonservissiz olarak Fransa’nın OGC Nizza takımına 6 Milyon Euro imza bedeli karşılığında transfer olmuştur.

Bugüne kadar toplam 15 kez İtalya 21 Milli formasını giymiş 5 gol atmıştır. İtalya Milli Takım formasını ise 33 kez giyen Balotelli bu karşılaşmalardada 13 gol atma başarısını göstermiştir.

Saha içi ve saha dışındaki hareketleri ile futbolun yaramaz çocuğu olarak adlandırılmaktadır. Bir dönem Türkiye’de sıkça Beşiktaş‘a transfer olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmiştir.

1990 yılında İtalya Palermo’da dünyaya gelen Balotelli aslen Gana asıllıdır. Burcu Aslan’dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz