KimNereli.net

Maria Dilek Gladkikh

Maria Dilek Gladkikh Kimdir?

Maria Dilek Gladkikh
Gerçek adı: Maria Dilek Gladkikh
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Muhabir Sunucu
Doğum yeri: Moskova Rusya

Maria Dilek Gladkikh Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Maria Dilek Gladkikh son dönemlerde Türk televizyon ekranlarında katıldığı canlı yayınlar ile dikkatleri üzerine çekmiştir. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

Maria Dilek Gladkikh Rusya’da Moskova Devlet Üniversitesi Televizyonculuk Bölümü’nden mezun olmuştur. Baba tarafından aslen Türk, anne tarafından ise Rus olan ünlü muhabir babasını hiç tanımadığını dile getirmiştir. Bu nedenle de aslen baba tarafından nereli olduğu bilgisine ve kaç yaşında? doğum tarihi gibi bilgilerine henüz ulaşılamamıştır. Boyu ve kilosu gibi bilgileri de araştırılmaktadır.

Babasını sadece resimlerde gördüğünü, ancak hiç bir zaman bir araya gelemediklerini dile getirmiştir. 11 yaşına kadar hiç Türkçe bilmediğini belirten başarılı isim, bir röportaj’da kan çekiyor Türkçe’yi tamamen kendi çabalarımla öğrendim açıklamasında bulunmuştur.

Türkiye’de hiç yaşamayan Maria Dilek Gladkikh günümüzde yaşantısını Rusya’nın Moskova şehri’nde sürdürmektedir. Ana dili gibi diyebileceğimiz şekilde Türkçe bilen Maria Dilek ayrıca Rusça, İspanyolca ve İngilizce bilmektedir. Ayrıca son dönemlerde Portekizce ve Arapça öğrenmeye çalıştığını dile getirmiştir.

Günümüzde Rusya24 kanalında haber spikeri olarak çalışan başarılı isim sosyal medya hesaplarından yaptığı paylaşımlar ile de tüm dikkatleri üzerine çekmektedir. Ayrıca öğrendiği diller hakkında açıklamalar yapmakta, bu dilleri nasıl öğrendiği ile ilgili taktikleri takipçileri ile paylaşmaktadır. Türkiye’de ise özellikle, Türk toplumunda en çok kullanılan jest ve mimikler isimli bir video ile Türk takipçilerinin de dikkatini çekmeyi başarmıştır. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanmakta, kimi zaman komik, eğlenceli, kimi zaman samimi video ve resimleri ile ciddi bir hayran kitlesine sahiptir. Günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 167bin civarındadır, sayı her geçen gün artmaktadır.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Maria Dilek Gladkikh
Gerçek adı: Maria Dilek Gladkikh
Eğitim Durumu: Lisans
Medeni Hali: Bekar
Meslek: Muhabir Sunucu
Doğum yeri: Moskova Rusya
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

498.806 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

493.765 kez okundu

3.

Beren Saat

424.510 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

398.873 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.923 kez okundu

6.

Tarkan

259.604 kez okundu

7.

Volkan Demirel

240.470 kez okundu

8.

Emre Mor

215.713 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

215.072 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.986 kez okundu