Manuel Neuer

Dünyanın en iyi kalecileri arasında gösterilen Manuel Neuer 1986 yılında Almanya’nın batısında Ren Vestfalya eyaletinde bağımsız şehir statüsüne sahip bir kent olan Gelsenkirchen’de dünyaya gelmiştir. Almanların unutulmaz kalecilerinden Jens Lehmann’ın varisi olarak adlandırılmaktadır. Bir erkek kardeşi vardır, kardeşi Marcel Verbandsliga’da hakemlik yapmaktadır.

Futbol kariyerine Alman ekibi Schalke 04 takımı ile adım atmış ve 2005 yılında Schalke takımı ile profesyonel sözleşme imzalamıştır. Daha sonra ezeli rakibi Bayern Münih’e 2011 yılında sansasyonel bir şekilde transfer oldu. Bayern Manuel Neuer için Schalke takımına o dönemde tam 30 Milyon Euro bonservis bedeli ödemiştir. Daha önce Münih’e karşı oynadığı dönemlerde Münih taraftarlarına yapmış olduğu hareketler ile Münih taraftarının düşmanlığını kazanmış bu nedenle Bayern Münih taraftarları bu transfere uzun süre karşı çıkmışlardır. Halen günümüzde Neuer ve Bayern Münih taraftarları arasında bir soğuk rüzgarlar esmektedir.

Bugüne kadar Almanya Milli Takımının alt kategorilerinde bir çok kez forma giyen Manuel Neuer Almanya A Milli Takımının ise toplam 69 kez formasını giymiştir.

2017 yılında Nina Weiss ile evlenmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz