Mansur Yavaş

Mansur Yavaş Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Mansur Yavaş Kimdir?

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanıdır. İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi mezunudur.

1999 yılında Beypazarı Belediye Başkanı seçilmiştir. 2009 senesinde MHP’den Ankara Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday olmuş ancak seçilememiştir. 2013 yılında CHP Yönetim kurulu kararı ile CHP’ye katılmış 2014 yerel seçimlerde Ankara Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adayı olmuş ve kazanmıştır.

Mansur Yavaş Nereli?

Mansur Yavaş aslen doğma büyüme, Beypazarı Ankara’lı, aslen göçmen bir aileden gelmektedir. Resmi instagram hesabı kullanıcı hesabı @yavasmansur ‘un günümüz itibariyle takipçi sayısı 3,5MILYON civarındadır.

1 Yorum

  1. sn mansur beye ”faşist ,faşist”diyen chp,neden solak bir aday bulmadı?neden mansur bey pkk yanlısı chp den aday oldu?.Mansur bey sol karşıtı bir patiden aday olsaydı çokda güzel olurdu..yöntem yanlış.mansurada chp yede yakışmadı.mansur ankaraya yakışır.chp,halktan özür dilemeli..faşist dediğiğ içini. içinden adam bulamadığı için.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz