Mahmut Faruk Doğan

0

Mahmut Faruk Doğan Sağlık Sen Genel Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca eğitimi, kariyeri, çalışmaları, biyografi ve hayatı.

Mahmut Faruk Doğan Kimdir?

Mahmut Faruk Doğan Sağlık Sen Genel Başkanı’dır. İlköğretim, Ortaokul ve Lise eğitim hayatını Kırıkkale’de tamamlamıştır. Anadolu Üniversitesi laborant ve veteriner bölümünde ön lisans okumuştur.

Anadolu Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi mezunudur. Ardından Kayseri Erciyes Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü sağlık yönetiminde yüksek lisans çalışmalarını tamamlamıştır. 1996 senesinde, Kayseri Devlet Hastanesinde sağlık memuru olarak görev yapan Doğan, 2009 ve 2013 yılları arasında Sağlık-Sen Kayseri Şubesi Şube Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir.

2013 ve 2019 yılları arasında Sağlık-Sen Kayseri Şube Başkanlığı yapmışıtr. 2 Mart 2019 tarihinde 6. Olağan Genel Kurul’da Genel Başkan yardımcılığına getirilmiştir. 2023 yılında ise Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık Sen) Genel Başkan’ı seçilmiştir.
Mahmut Faruk Dogan4

Mahmut Faruk Doğan Nereli?

Mahmut Faruk Doğan Kırşehir’lidir. Aslen baba tarafından Kırşehir Kaman İlçesi nüfusuna kayıtlıdır.

Evli ve 2 çocuk babası olan Doğan’ın, resmi twitter hesabı @ssmahmutfaruk resmi instagram hesabı ise @mahmutfarukdogan ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz