Mahinur Özdemir

Mahinur Özdemir Avrupa Parlamentosu’nda başörtüsü takan ilk kadın milletvekili olarak dikkat çekmiştir. Hakkında merak edilenler, eğitimi, doğum yeri, siyaset hayatı ve kısaca biyografi bilgileri.

Mahinur Özdemir Kimdir?

Mahinur Özdemir siyasetçi, milletvekili. Geçmiş yıllarda Belçika’da Brüksel Bölge Parlamentosu Milletvekili olarak görev yapmıştır. Daha sonra Büyükelçiler Kararnamesi ile Cezayir Büyükelçisi olarak atanmıştır.

Brüksel ULB Üniversitesi İnsan Kaynakları Mühendisliği bölümü mezunudur. Daha sonra Kamu alanında yüksek lisans yapmıştır. Ayrıca eğitim döneminde İngilizce, Flemenkçe ve Fransızca öğrenmiştir.

2009 senesinde siyaset dünyasına giriş yapmış ve Merkez Demokrat Hümanist Partisi bünyesinde Belçika Brüksel Meclisi’ne girmiştir.
Mahinur ozdemir4 jpg

Mahinur Özdemir Nereli?

Mahinur Özdemir aslen Afyonkarahisar’lıdır. Afyonkarahisar’ın Emirdağ İlçesi nüfusuna kayıtlı olan Özdemir, Belçika’da doğup büyümüştür.

Avrupa Parlamentosunda başörtülü ilk kadın milletvekili olarak dikkat çeken Özdemir, ayrıca Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın da manevi kızı olarak bilinmektedir.

Mahinur Özdemir Evlimi? Eşi Kim?

Mahinur Özdemir 2010 yılında Rahmi Göktaş ile evlenmiştir. Bilindiği kadarıyla bu evliliğinden bir kızı, bir de oğlu vardır.

Evlendiği sene Türkiye Cumhuriyeti Başbakanlık görevini sürdüren Recep Tayyip Erdoğan da çiftin İstanbul’daki düğününe eşi Emine Erdoğan, kızları Sümeyye Erdoğan ve Esra Albayrak ile birlikte katılımda bulunmuştur.

Mahinur Özdemir Göktaş Kaç Yaşında?

Mahinur Özdemir Göktaş 40 yaşındadır. Doğum tarihi 7 Kasım 1982, burcu ise akrep.

Resmi twitter hesabı @Mahi_Nur, resmi instagram hesabı ise @mahinurozdemir ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz