Lütfü Özşahin

0

Lütfü Özşahin kimdir? kitapları, eserleri, eğitimi, kısaca biyografisi ve hayatı hakkında bilgiler. Dinler Tarihçisi ve Siyaset Felsefecisi.

Lütfü Özşahin doğum yeri, aslen nereli? eğitim hayatı;

1965 yılında dünyaya gelen Dr. Lütfü Özşahin aslen Ordu’nun Gölköy İlçesi’nde doğmuştur. Lise tahsilinin ardından, 19 Mayıs Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olmuştur. Mezuniyetin ardından Milli Eğitim ve Çeşitli Kolejlerde öğretmenlik ve yöneticilik yapmış, Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsünde Dinler tarihi’nde Yüksek Lisans ve Felsefe alanında Doktora yapmıştır.

İngilizce, Arapça, İbranice ve Gürcüce dillerine hakim olan Dr. Lütfü Özşahin’in günümüze kadar 300’ün üzerinde makalesi, farklı dergi ve ulusal basında yayınlanmıştır. İbranice derslerini Hahambaşı İshak Haleva ve Leon Adoni’den almıştır.

Bugüne kadar yayınlanmış eserlerinden bazıları;

Akılcı Felsefeye Giriş, Kaosun Jeopolitiği ve Dinlerarası Diyalog, Erken Dönem Hristiyanlıkta Tevhid ve Teslis Mücadelesi, Siyasal Derinlik ve Rağbet yayınları tarafından Siyasal Aklı Karışıklar İçin One Minute & “Davos Hadisesinin Analizi”.

Lütfü Özşahin evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır. Geçmişten günümüze bir çok ulusal televizyon kanalında uzman konuk olarak yer almıştır. Özellikle, Ortadoğu, Yahudilik, Hristiyanlık, Dinlerarası Diyalog ve düşünce sorunları konuları üzerine açık oturum, panel ve programlarda konuşmalar gerçekleştirmiştir. Ayrıca, Almanya Hamburg, Danimarka Kopenhag, İsveç Malmö ve Hollanda Amsterdam Üniversitelerinde, Kültürlerarası diyalog toplantıları’nda uzman konuk olarak yer almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz