Lokman Sever

Lokman Sever, NOORCO GROUP Şirketler Topluluğunun kurucusu ve Başkanıdır. İş hayatında uzmanlık alanları, (Emlak, Havacılık, Maden).

1960 yılında Türkiye’nin Iğdır Şehri’nde dünyaya gelen gelen Lokman Sever aslen Türk – Azerbaycan Naxçıvan kökenli bir iş adamıdır.

Eğitimine Don Bosco’daki (Brüksel, Belçika) Jesuites yatılı okulunda başlamış sonra, sonra College du Sacree Coeur (Ganshoren, Belçika) devam etmiştir. Devamında İstanbul’a taşınarak Galatasaray Lisesi’nde eğitim hayatını tamamlamıştır. Türkce, Fransızca, Flamence, Engilizce ve Azerbaycan Türkçesi dahil 5 dil bilmektedir.

1980’lerin sonundan itibaren Lokman Sever, ticaretindeki başarısının temellerini Demokratik Kongo Cumhuriyetine Askeri tekstil ve Burundi’de sattığı prefabrike evler sayesinde ulaşmıştır. Bu anlarda, bazı Afrikalı liderlerle özellikle ayrıcalıklı bir ilişki kurmuştur.

Lokman Sever çocukları;

Oğlu Zeki Sever New York Berkeley Üniversitesinden mezun olduktan sonra NOORDCO GROUP Şirketler Topluluğu’ndaki S-MINING maden şirketinin DRC (Kongo Demokratik Cumhuriyeti) maden projeleri Genel Müdürü olarak çalışmaya başlamıştır. Halen NOORDCO GROUP Şirketler Topluluğu Yurt dışı projelerden sorumlu Başkan Yardımcısıdır, ayni zamanda MAPA GROUP’un DRC ( Kongo Demokratik Cumhuriyeti ) Development Advisor dur.

Kızı Talya Sever New York Syracuse Üniversitesinden mezun olmuştur. Londra da SOAS Üniversitesinde Master eğitimini tamamladıktan sonra İstanbul’a taşınıp AKSA ENERJİ de Finansal Kontrol uzman danışmanlığı görevini 2 yıl üstlenmiştir. Daha sonra, MONEYTRANS Bankasının Türkiye de Ülke müdürü olmuş, aynı zamanda, NOORDCO GROUP Şirketler Topluluğu’ndaki Immonali SA emlak şirketinde Yönetim Kurulu Başkanlığını yapmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz