Lokman Dağ

Lokman Dağ hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? evli mi? eğitimi, mezuniyeti gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Tv360 ekranlarında yayınlanan Lokman Bizim Şehirde isimli program ile tüm Türkiye’yi ve Anadoluyu karış karış gezmiş, bir dönem polis adliye muhabiri olarak çalışmıştır.

Ayrıca sabah spikerliği yapmıştır. Muhabirlik döneminde bütün Anadolu’yu gezdiğini belirten Lokman Dağ aslen Mardin Nusaybin’lidir.

1986 yılında Mardin Nusaybin’de doğmuş 1993 yılında terörden kaçarak ailesi ile birlikte İzmir’e yerleşmiştir.

Annesi Mihdiye Hanım, babası ise Selahattin Bey’dir. Henüz 7 yaşında iken pazarlarda limon ve halı sahalarda su satmaya başlamış, Ortaokul döneminde sabahçı ise öğlen, öğlenci ise sabah simit satarak okul harçlığını çıkardığını ve Lise ile Üniversite 1. sınıfa kadarda midye sattığını anlatmıştır.

Midye’den çok para kazandığını ve tanıdığı neredeyse tüm ünlüleri midyecilik zamanında tanıdığını belirtmiştir.

Ege Üniversitesi Radyo Televizyon Sinema Bölümü mezunudur. 14 yıldan fazla muhabir olarak çalışmıştır. 2013 yılında İlke Kantar ile evlenen Lokman Dağ’ın eşi İlke Kantar Ordu Ünye’lidir.

3 Yorumlar

  1. 360 tv,yi severek izliyoruz. Adanoludayız ekibine basta lokman dağ beyfendiye başarılar dilerim. Umarizki program bitmeden devam eder. İzlemeye değer çüunki. Herkese tavsiye ederim…

  2. Lokman bey sana aşk olsun yapmış olduğun programlar çok güzel amma gel görki yemekleri yeme şeklin hiç hoş değil alan var alamayan var yiyen var yiyemeyen var bunları biraz biplersen daha hoş bir sunum olur bak demedi deme fakir fukaranın vebalini alırsın sana kıyamam çünkü sen güzel bir adamsın rabbim yolunda bahtınıda açık etsin inşallah

  3. Lokman Bey merhaba. 360 tv.de camileri çok güzel tanıtıyorsunuz. Bu konuda bilmediğim şeyleri öğreniyorum. Camilerimiz ve tarihi değerlerimiz hakkındaki kaynağınızdan yararlanmak isterim. Kaynaklarınızı bildirirseniz sevinirim. Saygılarımla,

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz