Liu Xiaoqing

Liu Xiaoqing özellikle yaşı ile sıkça gündeme gelen Çin’li oyuncudur. Görenlerin sürekli yaşı nedeniyle yaşını göstermiyor yorumlarına sıkça rastlanmaktadır.

Bugüne kadar üç kez evlenen büyükanne Liu Xiaoqing ilk evliliğini 1976 yılında Li Wang ile gerçekleştirmiş bu evliliği 1982 yılında son bulmuştur. Ardından 2003’te Ai Fung ile evlenmiş 2005 yılında boşanmış, son olarak 2012 yılında William Wang ile evlenmiştir. İki kızı ve bir torunu vardır.

Ülkesi Çin’de en iyi oyuncu olduğunu sıkça belirten Liu Xiaoqing beş defa Yüz Çiçek Ödülü ve Altın Horoz Ödülünü kazanmıştır. Bir sinema oyuncusu olarak tüm ödüllere layık görüldüğünü belirtmiş, ilk oyunculuk deneyimini 1975 senesinde Güney Denizindeki Çin Seddi isimli sinema filmi ile gerçekleştirmiştir.

Bugüne kadar A Dream of Red Mansions, For a Few Bullets, Chun Tao, What a Family, The Savage Land, Li Lianying, The Burning of İmperial Palace, Reign Behind the Curtain, Legendary Amazons, Hibiscus Town, The Empress Dowager ve Mojin The Lost Legend isimli sinema filmlerinde rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz