KimNereli.net

Leyla Ünver

Leyla Ünver Kimdir?

Leyla Ünver
Gerçek adı: Leyla Ünver
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Gazeteci Muhabir Şarkıcı Sunucu Tiyatrocu
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon
Doğum yeri: Hafik Sivas

Leyla Ünver Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Leyla Ünver son dönemlerde sıkça Cumhuriyet Halk Partisi Beşiktaş Belediye Başkan Adayı olacağı yönünde haberler ile gündeme gelmektedir. Hakkında ise bir çok soru merak konusudur. Kimdir? aslen nereli? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Leyla Ünver aslen Sivas, Hafik İlçesi İnköy nüfusuna kayıtlıdır.

Sivas, Hafik İlçesine bağlı İnköy ‘de doğdu. İ.İ.T.İ.A. (Marmara Üniversitesi) Gazetecilik ve Halkla İlişkiler Radyo Televizyon bölümü mezunudur. Mezuniyetin ardından İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi Kamu Yerel Yönetimler ve Girişimcilik alanında Yüksek Lisans yapmıştır.

Bir süre Ulusal Basın Ajansı’nda muhabir olarak görev yapmış, 1983 ve 1994 yılları arasında, İstanbul Belediyesi’nde Özel Kalem Müdürlüğünde Başkanlık Basın Görevlisi, Basın İstihbarat Şefliği yapmıştır. 1989 senesinde açılmış olan Müfettiş Yardımcılığı sınavını kazanmış ardından müfettiş yardımcısı, 1992 yılında ise müfettiş olarak atanmıştır.

İstanbul Büyük Şehir Belediyesi Teftiş Kurulu Başkanlığı’nda Müfettiş olarak görev yapmıştır.

İstanbul Belediye Konservatuvarı ve TRT’de müzik alanında eğitim gören Leyla Ünver Halk müziği alanında Yare Türküler isminde yayınlanmış bir albümünde sahibidir.

Görev aldığı dönemlerde radyo ve Televizyon ekranlarında kültür, sanat, aktüalite içerikli programlar, sivil toplum örgütleri, yöre dernekleri ve yerel yönetimlerin görevleri, sorunları ve çalışmaları hakkında programlar hazırlamış sunmuştur.

Susmayan Nefes Pir Sultan Abdal isimli tiyatro oyununda müzik direktörlüğü yapmış ve oyunun anlatıcısı olan Destan Ana’yı sahnelemiştir. Günümüze kadar bir çok sivil toplum örgütü, yöre dernekleri kurucusu ve yöneticisi olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir.

Maltepe, Şişli ve Beylikdüzü Belediyelerinde de görev yapan Leyla Ünver en son Beşiktaş Belediye Başkan Yardımcılığı görevini üstlenmiştir. Maalesef doğum tarihi ve yaşı ile ilgili bilgilere ulaşılamamıştır.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Leyla Ünver
Gerçek adı: Leyla Ünver
Eğitim Durumu: Yüksek Lisans
Meslek: Gazeteci Muhabir Şarkıcı Sunucu Tiyatrocu
Mezuniyet: Marmara Üniversitesi Radyo-Televizyon
Doğum yeri: Hafik Sivas
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

382.078 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

326.186 kez okundu

3.

Güncel Öztürk

316.026 kez okundu

4.

Tarık Akan

292.782 kez okundu

5.

Mustafa Miraç Kaya

226.110 kez okundu

6.

Tarkan

223.839 kez okundu

7.

Volkan Demirel

220.469 kez okundu

8.

Emre Mor

194.189 kez okundu

9.

Ersay Üner

189.399 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

180.823 kez okundu