Leyla Boztaş

0

Leyla Boztaş hakkında merak edilenler. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? moda, tasarım ve müzik kariyeri. kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1993 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen başarılı isim Leyla Boztaş aslen İzmir Konak doğumludur. Babası Turgut Bey uzun yol kaptanı olarak uzun seneler çalışmış, annesi ise Necla Hanım ev hanımı’dır. Çok küçük yaşlardan itibaren hayatının her döneminde müzik ile iç içe olmuştur. Çocukken eline saç fırçası alıp aynanın karşısında bir çok kez şarkılar mırıldanmıştır. Müziğin yanı sıra yine o dönemlerde güzel giyinmeye özen göstermiş, ilerleyen süreçte ise hem giyinmeyi, hem giydirmeyi hem de yeni şeyler tasarlamayı kendisine iş edinmiştir. Önceliği moda tasarım olsada hiç bir zaman müzikten uzak kalamamıştır. Müzik yapmayı ertelemiş, moda tasarımcılığı üzerine kendisini ispatladığı anda ise ertelediği hayalini gerçekleştirmek için kolları sıvamıştır.

Leyla Boztaş, 2012 senesinde Moda tasarım eğitimi almış ve Sır Tezcan ile birlikte çalışmalara başlamıştır.

2017 senesinde kurmuş olduğu Moda Tasarım atölyesinde tasarım üzerine eğitim almak isteyen öğrencilere eğitimler vermiştir. Aynı sene Yılın En İyi Çıkış Yapan Tasarımcısı ödülünü kazanan isim olmuştur. Ayrıca arka arkaya 2018 ve 2019 yıllarındada farklı kurumlar tarafından yine Yılın En İyi Tasarımcısı olarak gösterilmiştir.

Moda tasarımı üzerine ciddi bir başarı yakalan ünlü isim bu başarısını ilerleyen süreçte sahne hayatınada ynasıtmayı başarmıştır. 2019 senesinde çıkarmış olduğu klibinde kendi tasarımlarını kullanmıştır. DMC Müzik etiketi ile yayınlanmış olan ilk single çalışması “Kimsin” müzik severler tarafından tam not almıştır. Kimsin isimli şarkının sözleri Nado ve Ayşe Birgül Yılmaz’a aittir. Müziği Azeri müzisyen Perviz Mahmudov’a, düzenlemesi ise Selim Çaldıran’a aittir. Klibin yönetmenliğini ise Hülya Öksüz üstlenmiştir.

Hem müzik hemde moda tasarım dünyasında başarıları ile adından söz ettirmeyi başaran ünlü ismin, 2013 doğumlu Ejder isminde bir oğlu vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz