Levent Gültekin

Levent Gültekin hakkında merak edilen aslen nereli? kaç yaşında? eğitimi, yazarlık kariyeri gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1972 yılında dünyaya gelen Levent Gültekin aslen Ardahan’lıdır ve Ardahan Göle doğumludur. İlköğretim, Ortaokul ve Lise tahsilini doğup büyüdüğü memleketi Ardahan’da tamamlamıştır.

Anadolu Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nde lisans yapmıştır. Selçuk Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde ise yüksek lisans yapan Levent Gültekin ilk gazetecilik hayatına 1994 senesinde Yeni Şafak gazetesi ile adım atmıştır.

Daha sonra Haber Postası isimli günlük gazete çıkarmış kısa süre sonra tekrar Yeni Şafak Gazetesi’ne dönüş yapmış bu kez burada Genel Müdürlük görevini üstlenmiştir. 2000 senesinde bu görevinden ayrılmış, Gerçek Hayat isimli dergi çıkartmış 5 sene bu derginin sahibi olarak diğer yandan yayın yönetmenliğini üstlenmiştir.

2007’de Star Medya grubunda İcra Kurulu Başkan Yardımcısı olarak işe başlamış, 2009’da istifa etmiş ve dil eğitimi için İngiltere Londra’ya gitmiştir. Londra’dan 2010 yılında dönüş yapmış, Cine5’te Medya Grup Başkanı olarak çalışmaya başlamış, bu görevinden de 2010 yılının ortalarında ayrılmıştır. İnternethaber.com ve Gazeteciler.com sitelerinde uzun seneler yazarlık yapan Gültekin 2015 yılında kend isteği ile bu gruptan ayrılmış ve Diken’de yazmaya başlamıştır.


Kitapları;

2015 yılında Şatafatlı Mağlubiyet İslamcıların İktidarla İmtihanı isimli kitabını okur severler ile paylaşmıştır. 2017 yılında ise deolojik Mahalleden Türkiye’ye Onurlu Çıkış’ı isimli kitabın altına imzasını atmıştır. Cenk Açık takma ismi ile internet haber sitelerindede yazarlık yapmıştır.

2019 yılından bu yana Halk Tv ekranlarında yayınlanan Ayşenur Arslan ile Medya Mahallesi isimli programda canlı yayında yer almaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz