Levent Göktaş

0

Emekli Albay Levent Göktaş 1959 yılında Tokat’ta dünyaya gelmiştir. TSK döneminde bulunduğu süreç içerisinde pkk terör örgütü lideri Abdullah Öcalan’ın yakalanarak Türkiye’ye getirilmesinde büyük rol üstlenmiştir.

Genelkurmay Başkanlığı’na bağlı Özel Kuvvetler Komutanlığı bünyesindeki Muhabere Arama Kurtarma Birliği’nde alay komutanlığı görevinde bulunmuştur..

pkk tarafından 25 kez pusuya düşürülen ve bir çok çatışmanın içerisinde aktif rol alan Levent Göktaş TSK’de 3 adet üstün cesaret ve feragat madalyasına sahip olan tek askerdir. 2004 senesinde emekli olmuş ardından serbest avukatlık yapmıştır.

7 Ocak 2009 tarihinde Ergenekon davasında gözaltına alınmış, terör örgütü üyesi olmak suçlaması nedeniyle tutuklandı. 20 yıl 9 ay hapis cezasına çarptırıldı, 10 Mart 2014 yılına kadar hapiste kaldı ardından tahliye edildi.

Levent Göktaş çok iyi derecede Arapça, İngilizce, Kürtçe ve Rusça bilmektedir. Nesrin Hanım ile evli ve bu evliliğinden Selin isminde bir kızı vardır. En son MİT Müsteşarı görevini devraldığı yönünde haberlerle gündeme gelmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz