Levent Çimen

Levent Çimen oynadığı sinema, dizi ve tiyatro oyunları ile dikkatleri üzerine çeken başarılı isimlerdendir. Hakkında ise eğitimi, kaç yaşında? boyu, kilosu, aslen nereli? gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur. Bugüne kadar hem dizi, hem sinema hem de tiyatro oyunlarında sahne almıştır. Henüz başarılı oyuncunun boyu, kilosu, aslen nereli? olduğu, doğum tarihi, doğum yeri gibi bilgilerine ulaşılamamıştır.

Sosyal medya dünyasında da çalışmalarını sürdüren Çimen, Emaye Tv isimli Youtube kanalında yer almaktadır. Kanalın içeriklerini hazırlayıp sunmakta, bir çok ünlü ismi ağırlamaktadır. Gizem Karaca, Serdar Aslan, Zafer Aslan, Çağdaş Onur Öztürk, Mesut Süre, Betül Arım, Kemal Uçar, Gürhan Altundaşar ve Cihan Talay konuk ettiği sadece bir kaç isimdir. Youtube video kanalı Emaye Tv’de günümüz itibariyle abone sayısı 2,97 B. civarındadır. Ayrıca ünlü konukları dışında bir çok farklı içerikle videolar her cuma yeni bölüm ile takipçilerine hazırlanıp sunulmakta..

Ayrıca Hababam Sınıfı Yaz Oyunları sinema filminin senaryo ekibinde yer almıştır.

Levent Çimen oynadığı sinema ve diziler;

2009 – Yengeç Oyunu (Dursun)
2011 – Tek Türkiye
2014 – Sürgün İnek (Bakkal Fahri)
2017 – Anne
2018 – Sosyetik Gelin (Korkut)
2018 – Dünya Hali (Canberk)
2018 – Comedian (Başkan)

Ayrıca Hababam Sınıfı Yaz Oyunları sinema filminin senaryo ekibinde yer almıştır.

Tiyatro oyunları;

2014 – İstibdat Kumpanyası (Zabit)
2012 – İsim Şehir Hayvan (Oyuncu)
Mutfak Cadıları (Oyuncu)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz