KimNereli.net

Laura Pergolizzi

Laura Pergolizzi Kimdir?

Laura Pergolizzi
Gerçek adı: Laura Pergolizzi
Doğum Tarihi: 18/03/1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Balık
Meslek: Besteci Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: Amerika Huntington New York

Laura Pergolizzi Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Laura Pergolizzi kimdir? nereli? Hayatı hakkında bilinmeyen soruların cevapları. Bir çok müzik sever tarafından kimliği ile sıkça sorular sorulmaktadır. Özellikle erkek mi? bayan mı? gibi sorularında ardı arkası kesilmiyor.

Laura Pergolizzi doğum yeri, doğum tarihi, kısaca hayatı;

Lost on You isimli şarkı ile Türkiye’de gönüllerde taht kurmayı başaran ve müzik sektöründe isminin kısaltması lp olarak tanınan Laura Pergolizzi 1981 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Amerika doğumlu sanatçı aslen İtalyan asıllıdır. Balık burcudur.

Giyim tarzı ve erkeksi görünümü ile hayranları tarafından en karizmatik kadın olarak tanımlanan Laura Pergolizzi’nin annesinin meme kanseri olduğu dönemde göğüslerini aldırdığı bir çok haber sitesinde yer almaktadır. Annesinin sürekli kendisini şarkı söylediğini, akademik bir ailede yetiştiğini, okulun ailesi için çok önemli olduğunu ayrıca hiç müzisyen olacağını düşünmediğini dile getirmiştir.


Seslendirdiği şarkıların yanı sıra dünyaca ünlü isimlere verdiği şarkılar ile tanınan ünlü sanatçı özellikle Cher Lloyd, Christina Aguilera, Rihanna ve Backstreet Boys’a verdiği şarkılar ile uzun yıllar adından söz ettirmiştir.

Lise eğitiminin ardından doğduğu Huntington’dan New York’a taşınmış ve LP ismini kullanarak klasik rock müziği ile ilgilenmeye başlamıştır.

Ardından Heart Shaped Scar isimli ilk albümünü 2001 yılında müzik piyasasına sürmüştür. 2004 yılında ise Suburban Sprawl & Alcohol isimli albümü hazırlamış ve bu albümde prodüktör Linda Perry ile birlikte çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2014 yılında Forever for Now ve 2016 yılında Lost on You isimli albümler ile müzik kariyerini sürdürmüştür. 2016 yılında en son çıkardığı albümün isim şarkısı Lost On You ile Avrupa’da ciddi bir çıkış yakalamış ve yılın en popüler şarkısı olmuştur.

Türkiye’de bugüne kadar toplam 3 kez konser vermiştir. Bir çok şarkısına ıslığını da dahil eden sanatçı bir gün Into the Wild’ı kaydederken kendine kendine oturup ıslık çalmıştır. Bunu duyan yapımcıı, ıslığın parçaya eklenmesini önermiş ve ardından ıslık kullanımını sık sık bir çok parçada kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca resimlerde birlikte yer aldığı kız arkadaşıdır. Eşcinsel olan LP, bunu annesinin bilmeden öldüğünü, babasının ise bunun gelip geçici bir şey olduğunu düşündüğünü, ama zamanla kabullendiğini açıklamıştır.

Laura Pergolizzi Albümleri;

Bugüne kadar Heart-Shaped Scar, Suburban Sprawl & Alcohol, Into the Wild: Live at EastWest, Forever for Now ve Lost on You isimli albüm çalışmalarını ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 1 yorum yapılmış.

  1. Bir adım daha 6 Mart 2018

    iyi çocuktur severim, güzel jack daniels içer.

Laura Pergolizzi
Gerçek adı: Laura Pergolizzi
Doğum Tarihi: 18/03/1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Balık
Meslek: Besteci Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: Amerika Huntington New York
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

371.000 kez okundu

2.

Tarık Akan

289.210 kez okundu

3.

Yusuf Aktaş

243.081 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

224.036 kez okundu

5.

Tarkan

216.900 kez okundu

6.

Volkan Demirel

216.262 kez okundu

7.

Emre Mor

190.881 kez okundu

8.

Ersay Üner

186.362 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

174.942 kez okundu

10.

İrem Derici

170.424 kez okundu