Laura Pergolizzi

Laura Pergolizzi hakkında bilinmeyen soruların cevapları. Bir çok müzik sever tarafından kimliği ile sıkça sorular sorulmaktadır. Özellikle erkek mi? bayan mı? cinsel kimliği nedir? eşcinsel mi? boyu, kilosu kaç? evli mi? gibi sorularında ardı arkası kesilmiyor. Kısaca ünlü sanatçının hayatı ve biyografi bilgileri.

Lost on You isimli şarkı ile Türkiye’de gönüllerde taht kurmayı başaran ve müzik sektöründe isminin kısaltması lp olarak tanınan Laura Pergolizzi 1981 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Amerika doğumlu sanatçı aslen İtalyan asıllıdır. Balık burcudur, boyu 1.60 cm, kilosu ise 50’dir.

Giyim tarzı ve erkeksi görünümü ile hayranları tarafından en karizmatik kadın olarak tanımlanan Laura Pergolizzi’nin annesinin meme kanseri olduğu dönemde göğüslerini aldırdığı bir çok haber sitesinde yer almaktadır. Annesinin sürekli kendisini şarkı söylediğini, akademik bir ailede yetiştiğini, okulun ailesi için çok önemli olduğunu ayrıca hiç müzisyen olacağını düşünmediğini dile getirmiştir.


Seslendirdiği şarkıların yanı sıra dünyaca ünlü isimlere verdiği şarkılar ile tanınan ünlü sanatçı özellikle Cher Lloyd, Christina Aguilera, Rihanna ve Backstreet Boys’a verdiği şarkılar ile uzun yıllar adından söz ettirmiştir.

Lise eğitiminin ardından doğduğu Huntington’dan New York’a taşınmış ve LP ismini kullanarak klasik rock müziği ile ilgilenmeye başlamıştır.

Ardından Heart Shaped Scar isimli ilk albümünü 2001 yılında müzik piyasasına sürmüştür. 2004 yılında ise Suburban Sprawl & Alcohol isimli albümü hazırlamış ve bu albümde prodüktör Linda Perry ile birlikte çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2014 yılında Forever for Now ve 2016 yılında Lost on You isimli albümler ile müzik kariyerini sürdürmüştür. 2016 yılında en son çıkardığı albümün isim şarkısı Lost On You ile Avrupa’da ciddi bir çıkış yakalamış ve yılın en popüler şarkısı olmuştur.

Laura Pergolizzi cinsel kimliği;

Türkiye’de bugüne kadar toplam 3 kez konser vermiştir. Bir çok şarkısına ıslığını da dahil eden sanatçı bir gün Into the Wild’ı kaydederken kendine kendine oturup ıslık çalmıştır. Bunu duyan yapımcı, ıslığın parçaya eklenmesini önermiş ve ardından ıslık kullanımını sık sık bir çok parçada kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca resimlerde birlikte yer aldığı kız arkadaşıdır. Eşcinsel olan LP, bunu annesinin bilmeden öldüğünü, babasının ise bunun gelip geçici bir şey olduğunu düşündüğünü, ama zamanla kabullendiğini açıklamıştır. Hayranları tarafından ıslık çalmasının onu çok çekici gösterdiği yönünde bir çok yorum ile karşı karşıya kalmaktadır.

Resmi sosyal medya hesaplarını da aktif kullanan sanatçının İnstagram hesabında takipçi sayısı 797bin civarındadır.

Laura Pergolizzi Albümleri;

Bugüne kadar Heart-Shaped Scar, Suburban Sprawl & Alcohol, Into the Wild: Live at EastWest, Forever for Now ve Lost on You isimli albüm çalışmalarını ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır.


6 Yorumlar

  1. ben LP yi ilk 2014 yılında dinlemiştim gerçekten eşsiz bir sese sahip. şuan onun şarkılarıyla büyüyorum. onun şarkıları insanın ruhunu yeniliyor. bunu kabul etmek gerekir. eşcinsel olabilir fakat herkesin kendi kararı. kimse bir şey diyemez. kendimi geleceğin IDOL üolarak tanımlıyorum çünkü çok yakında gerçek bir IDOL olacağım LP gibi değerli birisini bulmak zor. kendime örnek aldığım ilk sanatçı ve umarım bende onun gibi bir sanatçı olabilirim. kkendisini destekliyorum umarım çok dahabaşarılı olur.

  2. Ben LP yi ilk kez şarkısını dinlediğimde bayılmıştım, özellikle “ Lost On You “ şarkısını, gerçekden çok başarılı sanat’çı sesi’de güzel, tarzı’da güzel, 10 numara yanı, LP’ eşcinsel olabilir ama tabiki herkesin kendi kararı kimse karışamaz, karışmayada hakkı yoktur. LP Emin’im herkesin gönlünde yer almıştır, LP’ ye bundan böylede çok başarılar dileyorum.

  3. LOST ON YOU ILK DINLEDIGIMDE COK DERINLERDE HISSETIM KENDIMI VE 24 SAAT TEKRAR DINLEDIGIM TEK MÜZİK . ISLIK ÇALMASI OYLE BIR CEKICILIK VERIYORKI AKIL ALIYOR

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz