KimNereli.net

Laura Pergolizzi

Laura Pergolizzi Kimdir?

Laura Pergolizzi
Gerçek adı: Laura Pergolizzi
Doğum Tarihi: 18/03/1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Balık
Meslek: Besteci Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: Amerika Huntington New York

Laura Pergolizzi Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Laura Pergolizzi kimdir? nereli? Hayatı hakkında bilinmeyen soruların cevapları. Bir çok müzik sever tarafından kimliği ile sıkça sorular sorulmaktadır. Özellikle erkek mi? bayan mı? gibi sorularında ardı arkası kesilmiyor.

Laura Pergolizzi doğum yeri, doğum tarihi, kısaca hayatı;

Lost on You isimli şarkı ile Türkiye’de gönüllerde taht kurmayı başaran ve müzik sektöründe isminin kısaltması lp olarak tanınan Laura Pergolizzi 1981 yılında Amerika’da dünyaya gelmiştir. Amerika doğumlu sanatçı aslen İtalyan asıllıdır. Balık burcudur.

Giyim tarzı ve erkeksi görünümü ile hayranları tarafından en karizmatik kadın olarak tanımlanan Laura Pergolizzi’nin annesinin meme kanseri olduğu dönemde göğüslerini aldırdığı bir çok haber sitesinde yer almaktadır. Annesinin sürekli kendisini şarkı söylediğini, akademik bir ailede yetiştiğini, okulun ailesi için çok önemli olduğunu ayrıca hiç müzisyen olacağını düşünmediğini dile getirmiştir.


Seslendirdiği şarkıların yanı sıra dünyaca ünlü isimlere verdiği şarkılar ile tanınan ünlü sanatçı özellikle Cher Lloyd, Christina Aguilera, Rihanna ve Backstreet Boys’a verdiği şarkılar ile uzun yıllar adından söz ettirmiştir.

Lise eğitiminin ardından doğduğu Huntington’dan New York’a taşınmış ve LP ismini kullanarak klasik rock müziği ile ilgilenmeye başlamıştır.

Ardından Heart Shaped Scar isimli ilk albümünü 2001 yılında müzik piyasasına sürmüştür. 2004 yılında ise Suburban Sprawl & Alcohol isimli albümü hazırlamış ve bu albümde prodüktör Linda Perry ile birlikte çalışmalar gerçekleştirmiştir.

2014 yılında Forever for Now ve 2016 yılında Lost on You isimli albümler ile müzik kariyerini sürdürmüştür. 2016 yılında en son çıkardığı albümün isim şarkısı Lost On You ile Avrupa’da ciddi bir çıkış yakalamış ve yılın en popüler şarkısı olmuştur.

Türkiye’de bugüne kadar toplam 3 kez konser vermiştir. Bir çok şarkısına ıslığını da dahil eden sanatçı bir gün Into the Wild’ı kaydederken kendine kendine oturup ıslık çalmıştır. Bunu duyan yapımcıı, ıslığın parçaya eklenmesini önermiş ve ardından ıslık kullanımını sık sık bir çok parçada kullanılmaya başlanmıştır. Ayrıca resimlerde birlikte yer aldığı kız arkadaşıdır. Eşcinsel olan LP, bunu annesinin bilmeden öldüğünü, babasının ise bunun gelip geçici bir şey olduğunu düşündüğünü, ama zamanla kabullendiğini açıklamıştır.

Laura Pergolizzi Albümleri;

Bugüne kadar Heart-Shaped Scar, Suburban Sprawl & Alcohol, Into the Wild: Live at EastWest, Forever for Now ve Lost on You isimli albüm çalışmalarını ile müzik severlerin karşısına çıkmıştır.


Etiketler: ,

YORUMLAR

Yazıya 2 yorum yapılmış.

  1. Bir adım daha 6 Mart 2018

    iyi çocuktur severim, güzel jack daniels içer.

  2. park sooJung 16 Şubat 2019

    ben LP yi ilk 2014 yılında dinlemiştim gerçekten eşsiz bir sese sahip. şuan onun şarkılarıyla büyüyorum. onun şarkıları insanın ruhunu yeniliyor. bunu kabul etmek gerekir. eşcinsel olabilir fakat herkesin kendi kararı. kimse bir şey diyemez. kendimi geleceğin IDOL üolarak tanımlıyorum çünkü çok yakında gerçek bir IDOL olacağım LP gibi değerli birisini bulmak zor. kendime örnek aldığım ilk sanatçı ve umarım bende onun gibi bir sanatçı olabilirim. kkendisini destekliyorum umarım çok dahabaşarılı olur.

Laura Pergolizzi
Gerçek adı: Laura Pergolizzi
Doğum Tarihi: 18/03/1981 (38 yaşında)
Eğitim Durumu: Lise
Medeni Hali: Bekar
Burç: Balık
Meslek: Besteci Şarkıcı Söz Yazarı
Doğum yeri: Amerika Huntington New York
Popüler Kişiler Tümü
1.

Beren Saat

379.151 kez okundu

2.

Yusuf Aktaş

314.372 kez okundu

3.

Tarık Akan

291.874 kez okundu

4.

Mustafa Miraç Kaya

225.611 kez okundu

5.

Tarkan

221.908 kez okundu

6.

Volkan Demirel

219.283 kez okundu

7.

Emre Mor

193.240 kez okundu

8.

Ersay Üner

188.270 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

179.034 kez okundu

10.

İrem Derici

174.879 kez okundu