Lara Di Lara

Lara Di Lara müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında merak edilenler, kısaca kariyeri, eğitimi, biyografi ve hayatı.

Lara Di Lara Kimdir?

Lara Di Lara müzisyen, şarkıcı, gerçek tam ismi ile Dilara Sakpınar. İstanbul Bilgi Üniversitesi Müzik Bölümü mezunudur.

Çok küçük yaşlardan itibaren müzikle iç içe büyüyen Dilara Sakpınar, üniversite mezuniyetinin ardından 123 ile müzik kariyerine adım atmıştır. Müzik ve sanatın iç içe olduğu bir aile de yetişmiştir.

Annesi Ressam yazar Leyla Sakpınar, babası ise Orkestra Şefi Ender Sakpınar’dır. Dayısı dünyaca ünlü saksafon sanatçısı İlhan Erşahin, babaanne ve dedesi ise opera sanatçıları.

Lara Di Lara Nereli?

Lara Di Lara Adana’lıdır. Baba tarafında aslen Adana’lı olduğunu belirtebiliriz. Babası Ender Sakpınar Ankara doğumlu ve Ankara’da yetişmiş bir isimdir. Ancak Ünlü tenor Hakan Aysev, soprano Feryal Türkoğlu ve kanun sanatçısı Göksel Baktagir, Orkestra Şefi Ender Sakpınar yönetiminde Pınar Köksal’ın eserlerini Kültür Bakanlığı Çukurova Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde seslendirmişlerdir. Ardından Pınar Köksal sahneye çıkarak Hakan Aysev ve Ender Sakpınar’ın da aslen Adanalı olduklarını dile getirmiştir.
lara di lara2 jpg

Lara Di Lara Kaç Yaşında?

Lara Di Lara 35 yaşındadır. Doğum yeri İsveç, Stockholm.

İsveç’te doğmuş bu nedenle her iki ülkenin de müziğinin gelişiminde etkisi olmuştur. Pek çok müzik kültüründen etkilenen Dilara Sakpınar, vokalisti olduğu grupla beş albüm yayınlamıştır. 123’ün vokalistliğine devam ederken, Lara Di Lara sahne ismini almıştır. Di Lara solo çalışması Oraya Doğru’yu 2015 yılında müzik severler ile buluşturmuştur.

Alternatif müzik çevrelerince beğenilen çıkış albümünün ardından 2017 yılında söz ve müziği kendisine ait 16 şarkının yer aldığı ikinci albümü Hazineler İçindesin’i müzikseverlerin beğenisine sunmuştur. 2020 yılında 19 şarkıdan oluşan Sudaki Çığlık isimli albümünü yayınlamıştır. Sudaki Çığlık’tan sonra 2021 yılında 4 ayrı single yayınlamış olarak müzikal yolculuğuna devam etmektedir.

2015 yılında Senarist, oyuncu Berkun Oya ile evlenmiş ancak kısa süre sonra boşanmıştır.

2023 yılında ise oyuncu Aksel Bonfil ile evlenmiştir.

Resmi instagram hesabı @laradilaramusic ‘dir.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz