Lalisa Manoban

7

Lalisa Manoban (Lisa) hakkında merak edilen kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? nereli? gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1997 yılının Mart ayında dünyaya gelen Lalisa Manoban’ın gerçek ismi Pranpriya Lalisa Manoban’dır. Sahne ismi ile ülkesi Tayland’da Lisa olarak tanınmaktadır. Rapçi, dansçı ve şarkıcı olarak ülkesinin dışına taşan ünü ile dikkatleri üzerine çeken Lalisa Manoban 1.70 cm boyunda, 46 kg ve Koç burcudur.

Tayland’da dünyaya gelen güzel sanatçı 2016 senesinde YG Entertainment tarafında oluşturulmuş olan Güney Koreli kız grubu olan Black Pink üyeleri arasında yer almaktadır. Bu tarz gruplarda olan ve ülkesinde meşhur bir çok grubun ana dansçısı ve şarkıcısı ile çok yakın arkadaşlıkları mevcuttur. Dansa başladığı seneler Bambam ve We Zaa Cool isimli bir Tayland dans ekibine dahil olmuştur.


2010 yılında YG Tayland elemelerini geçen tek isim olmuş ve tüm dikkatleri üzerine çekmiştirl. 2013 yılında Bing Bang üyesi olan Taeyang’ın Ringa Linga isimli klibinde yer alarak her geçen gün dahada ünlenmiştir. Asıl çıkışını ise 2015 yılında Black Pink üyesi ile gerçekleştirmiştir. Grupta Ana Dansçı, Lider Rap’çi ve Sub-vokalist yer almakta, grubun yaş olarak en küçük üyesidir.

Kendi ana dili olan Tay dili dışında, İngilizce, Korece ve Japonca bilmektedir. Lisa takma isminin dışında bir çok yer de lalice, Pokpak, Ryeolisa ve Lalisa Monaban isimlerini kullanmaktadır.

7 Yorumlar

  1. Pranpriya ismini lalisa olarak değiştirmişti yani artık pranpriya ismini kullanmıyor ayrıca 1.70 değil 1.67 boyunda lütfen doğru bilgi veriniz

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz