Kutay Soyocak

0

Kutay Soyocak son dönemde güzel oyuncu Hazal Ergüçlü ile sevgili oldukları yönünde haber ile medyanın gündeminde yer almıştır. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kutay Soyocak Kimdir?

Kutay Soyocak şarkıcı, müzisyen, Jakuzi Grubu Solisti. Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü mezunudur. Solist olduğu grup 2015 yılında İstanbul’da kurulmuş bir Türk darkwave ve synthpop müzik grubudur.

Jakuzi Grubu Soyocak ile birlikte Taner Yücel tarafından kurulan bir müzik grubudur. İki isim İstanbul’da bir çok konserde sahne almıştır. Grubun ilk albüm çalışması Fantezi Müzik, ilk olarak 2016 yılında Domuz Records tarafından çıkarılmış, 24 Mart 2017 tarihinde Berlin menşeili City Slang albümü ile yeniden yayınlanmıştır.

Gençlik yıllarında Joy Division, İnterpol ve Nirvana gibi grupları dinlemiştir. Gürültülü müziklerden hoşlanan başarılı isim bulunduğu en iyi konserin ise Festsaal Kreuzberg’den John Maus konseri olduğunu belirtmiştir. Tarihteki herhangi iki grupla sıralamada yer alabilseydiniz? sorusuna Gary Numan ve Echo & the Bunnymen çünkü ikisi de beni derinden etkiliyor ve ilham veriyor. Açıklamasında bulunmuştur.
Kutay Soyocak2 jpg

Kutay Soyocak Nereli?

Kutay Soyocak aslen İstanbul doğumludur.

Solist ve müzisyen kimliğinin yanı sıra söz yazarıdır. Tarzını karanlık, basit ve şık olarak tanımlayan sanatçı, aptığı müziğin sessiz ve sakin bir şekilde dinlenmesi gerektiğinden söz etmiştir. Eğer tarihte bir şansı olsa The Sisters of Mercy grubundan Andrew Eldritch ile bir şarkı yapmak isteyeceğini dile getirmiştir. Robert Smith’in yaptığı müzikten ilham aldığını söylemiştir. Eğer tarih boyunca biriyle vakit geçirme imkanı olsa bunun çılgın ve eğlenceli olmasından dolayı Nina Hagen olacağını söylemiştir. MFÖ’den Kelimeler Kafi şarkısının kendisinin yazmak isteyeceğini, o şarkıyı çok sevdiğini söylemiştir.

Yine Aynı Şeyi Yaptım, Kendine Rağmen, Toz, İstediğin Gibi Kullan, Koca Bir Saçmalık, Ne Teselli Ne Avuntu, Bir Düşmanım Var, Sana Göre Bir Şey Yok gibi şarkıları büyük beğeni toplamıştır.

2023 yılında güzel oyuncu Hazar Ergüçlü ile ismi aşk dedikodularında karışmıştır.

Resmi instagram hesabı @kutaysoyocak ‘dır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz