Kurtuluş Kuş

Kurtuluş Kuş 2021 yılında Burak Bulut ile birlikte Sevmedim Deme isimli tekli çalışmanın ardından merak konusu olmuştur. Daha öncesinde de ciddi bir hayran kitlesine sahip olan ünlü isim hakkında bir çok sorunun cevabı araştırılıyor. Kimdir? aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kurtuluş Kuş Kimdir? Aslen Nereli?

1997 yılında dünyaya gelen başarılı sanatçı baba tarafından aslen Karaman’lıdır. Karaman’da doğmuş, babası merhum ses sanatçısı ve bestekar Ramazan Kuş’dur. Çocukluk yıllarından bu yana ailesinin de desteği ile müzik ile iç içe olmuştur. Bir çok farklı şehir de müzik ile geçen yılların ardından profesyonel olarak müzik kariyerine devam etmektedir.

Son dönemlerde ise Youtube trendlere girmiş ve hayran sayısı her geçen gün artmaya devam etmektedir. Kurtuluş Kuş & Burak Bulut – Sevmedim Deme adlı şarkı ile Youtube trendlerde 1 numaraya çıkmayı başarmıştır. Şarkı kısa süre içinde 50milyona yakın izlenme ve dinlenme sayısına ulaşmıştır. 27 Ocak 2021 tarihinde ise Rüya Gibi isimli tekli çalışmasını müzik severler ile buluşturmuştur.

Kurtuluş Kuş Boyu, Kaç Yaşında?

2021 yılı itibariyle 24 yaşındadır. Bazı kaynaklardan edinilen bilgilere göre boyu 1.74 cm. Ancak kesin bir bilgi değildir. Resmi instagram hesabını @kurtuluskussss olarak kullanan ünlü ismin günümüz itibariyle takipçi sayısı 125bin civarındadır. Bu sayı her geçen gün artmaya devam etmektedir. 2021 yılının nisan ayında müzik yolculuğuna Mahzen Media @mahzenmedia bünyesi altında devam edeceğini açıklamıştır.


1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz