Kürşat Yıldırım

0

Kürşat Yıldırım Almanya’da kazandığı Loto ikramiye sonrası büyük merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilen tüm detaylar! Kısaca kariyeri, hayatı, eğitimi ve biyografi bilgileri.

Kürşat Yıldırım Kimdir?

Kürşat Yıldırım yaşantısını sürdürdüğü Almanya’da Loto’dan kazandığı 10 Milyon değerinde büyük ikramiye ile tüm dikkatleri üzerine çekmiştir. Türk asıllı Alman Vatandaşı olan Yıldırım yaşantısını 12 yaşından bu yana Almanya’da sürdürmektedir. 12 yaşında Almanya’nın Dortmund Şehri’ne taşınmıştır.

Kürşat Yıldırım Nereli?

Kürşat Yıldırım aslen Kırşehir Mucur İlçesi nüfusuna kayıtlıdır. Kırşehir’in Mucur İlçesi’nin Geycek Köyü’ndendir.

Kürşat Yıldırım Kaç Yaşında?

Kürşat Yıldırım 42 yaşındadır. Doğum tarihi 1981.

Almanya’da Loto’da tüm sayıları tutturan Yıldırım, 1 gece içinde milyoner olmuştur. Piyangoyu kazandıktan sonra çalıştığı işten ayrılmıştır. Daha önce ne iş yaptığı da merak konusu olan Kürşat, daha öncesinde bir çelik fabrikasında vinç operatörü işçi olarak çalışıyordu. İşi bırakmış, vincini 400 bin Euro değerinde Ferrari ile takas etmiştir.

İkramiyeyi kazandıktan sonra kişiliğinin asla değişmeyeceğini dile getirmiştir. 10 milyon Euroluk ikramiyenin tadını çıkaracağını, bir kız arkadaş aradığını belirtmiştir. Seyahat etmekten hoşlandığını belirten talihli milyoner, aradığı kızın da seyahat etmeyi seven ve aile kurmaya hazır olması gerektiğini belirtmiştir. Ancak en önemli özelliğin, Ne olursa olsun güvenebileceği bir kadına ihtiyacı olduğunu sözlerine eklemiştir.
kursat yildirim7
Kazandığı para ile yardımlar da yapmak istemektedir. Afrika’ya giderek su kuzuyarı kazıp, oradaki çocuklara hediyeler vermek istiyor. İyi şeyler yapma fırsatı için Allah’a dua ettiğini ve şimdi yapacağı şeyinde tam da bu olduğunu aktarmıştır.

İyi bir eş bulmak istediği için, Alman Bild gazetesi, ilgilenen kadınların Yıldırım’la iletişime geçmesi için bir e-posta adresi oluşturmuştur. Kısa süre içinde büyük bir ilgi görmüştür.

Nereden geldiğini asla unutmayacağını aktaran Yıldırım, “Ben işçi sınıfındanım, asla kibirli bir insan olmayacağım. Bu işin en güzel yanı çok fazla insanı mutlu edebiliyor olmanız, bu yüzden hemen aileme ve kardeşlerime para aktardım” sözlerini paylaşmıştır.

Aslen memleketi olan Kırşehir’deki memleketlilerinden de çok sayıda mesaj almıştır. Lotoyu kazandığı günden beri annesi ile yaşamaya devam etmiştir.

Kırşehir’i çok seven Yıldırım, herkesin kendisine Miami ya da Dubai’ye git dediğini ama kendisinin hala annesi ile yaşadığını belirtmiştir. Sık sık Türkiye’ye gideceğini ancak Almanya Dortmund’daki mahallesinden de ayrılmayacağını belirtmiştir.

Hayatı film gibi desek yeridir. Uyuşturucu bataklığından hapishanelere uzanan eski hayatı loto ikramiyesi sonrası değişmiştir. Kazandığı lotonun ardından namaza başladığını dile getirmiştir. Kazandığı ikramiye 10 milyon Euro (yani yaklaşık 193 milyon 400 bin lira) ‘dır.

Parayı alır almak ilk işi ise kendisine Porsche ve Ferrari almak oldu. Son olarak şu sözlerini gazete ve haber sitelerinde sarfetmiştir. “İyi ki bu lotoyu kazanmışım. Artık namaz kılıyorum, namazın tadını alıyorum. Eskiden Allaha yalvarırdım. Şimdi yaradan istediğini verdim, şimdi de sen benim istediğimi yap diyor.”

Kürşat Yıldırım’ın resmi instagram hesabı @kursat.yildirim40 ‘dır. Koyu bir Beşiktaş taraftarıdır.

Kazandığı ikramiye sonrasında şu ana kadar yaptıkları.

İlk olarak Porshce ve Ferrari marka iki araç aldı. Ardından beraber olduğu Alman asıllı kadın ile ayrıldı. Daha sonra sürekli kahve içmek için gittiği cafe’yi satın aldı. Türkiye Malatya’da 200 dönümlük içinde 600 badem ağacı bulunan bir tarlayı satın aldı. Kırşehir’e memleketine giderek spor kulübüne yardım etti, ayrıca ihtiyaç sahiplerine kömür odun yardımı yaptı. En son olarak ise anne ve babasına İstanbul’da bir ev aldı.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz