Kürşad Zorlu

Kürşad Zorlu kimdir? En çok gündeme Kazakistan’a ödül almaya gittiği zaman fetö soruşturmasından evine arama emri çıkarıldığında gelmişti. Aynı zamanda hakkında gözaltı kararı çıkartılmıştı. Kürşad Zorlu hakkında bilinmeyenler ve biyografisi.

Kürşad Zorlu Kimdir?

9 Nisan 1977 tarihinde Yozgat Yerköy’de dünyaya geldi. Şuan 45 yaşındadır. Konya Selçuk Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. Babası avukattır. Kendisi ise evli ve 3 çocuk babası.

Ahi Evran Üniversitesi İşletme Bölümü’nde yardımcı doçent olarak görev aldı. Tam doçentlik unvanını ise Yönetim ve strateji alanında aldı. 2019 yılında kendisinin Bozok Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Dekanı olduğu biliniyor.

Kendisinin bir zamanlar MHP’den belediye başkanlığı yaptığı bilinmektedir. Vatan ve Yeniçağ gazetelerinde köşe yazarlığı üstlendi. Birçok kanalda yorumları ile dikkatleri üzerine topladı. Kendisi şuan Basın Yayın Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeliği’ne devam etmektedir..

Bir zamanlar Kürşad Zorlu’nun PTT Genel Müdürlüğünde uzman ve genel müdür danışmanlığı yaptığını biliyoruz. Kendisi aynı zamanda Ahmet Yesevi Uluslararası Türk-Kazak Üniversitesinde Basın ve Halkla İlişkiler Bölümü müşavirliği görevini de üstlenmiştir. Twitter’da yazdığı bilgiye göre şuan Habertürk’te Yazar’dır. Aynı zamanda Bozok Üniversitesi İİBF Dekanı’dır.

Kürşad Zorlu’nun Aldığı Ödüller

2010 – Ahmet Zeki Velidi Togan Hizmet Ödülü
2011 – Kanal Avrupa Dış Türkler Medya Hizmet Ödülü
2015 – İsmail Gaspıralı Türk Dünyası Ödülü
2016 – Kazakistan-Türkiye Üstün Hizmet Madalyası
2017 – Yankı Dergisi 45. Yıl Onur Ödülü
2017 – “Uluslararası Yabancı Medya Gözüyle Kazakistan” yarışmasında birincilik ödülü
2017 – Uluslararası Türksoy Medya Ödülü
2018 – Uluslararası Türk Akademisi Madalyası
2019 – Kazakistan Halklar Asamblesi Madalyası

Kürşad Zorlu’nun Hazırladığı Televizyon Programları
Büyük Satranç
Avrasya Dünyası
Gönül Mimarlarımız

Kürşad Zorlu’nun Kitabı
Türk Dünyası Güncesi

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz