Kubilay Güleçoğlu

Kubilay Güleçoğlu hakkında merak edilen sorular. Kaç yaşında? Evli mi? Ne mezunu? Oyunculuk kariyeri ve rol aldığı diziler kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1985 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kubilay Güleçoğlu orta öğrenimini Bayrampaşa Rıfat Canayakın Lisesinde tamamlamıştır. Aydın Üniversitesi Kamu Yönetimi Bölümünden mezun olan Kubilay Güleçoğlu’nu ilk Acemi Cadı dizisinde ekranlarda gördük. Daha sonrasında Kanıt dizisinde sevimli bir polis karakterine hayat vermiştir.

TİK/ Tourette Sendromu Gönüllüleri Gençlik Temsilcisi Kubilay Güleçoğlu kendiside bu hastalığın üstesinden gelmeye çalışan oyuncu bu konudaki hassasiyetini de bir sempozyumla gösterdi. Dünyada milyonlarca insanı etkileyen bu nadir hastalıklara dikkat çekmek amacıyla bir etkinlik düzenlendi. Acıbadem Üniversitesi Kerem Aydınlar Kampüsünde düzenlediği sempozyumda nadir hastalıklara yönelik çalışmalar ve sorunların çözümü için uzmanlar, araştırmacılar, dernek temsilcileri ve aileleri bir araya getirdi.

2018 yılında Özge Sesli ile dünya evine giren ünlü oyuncuda evliler kervanına katılmış oldu.

Biray Dalkıran’ın yönetmenliğini yaptığı “Bana Bir Soygun Yaz”komedi türündeki sinema filminde Hakan Yılmaz, Sera Tokdemir, Mehmet Özgür ile birlikte rol almıştır.

2014 yılında ” Seni Seviyorum Adamım” sinema filminde Onur karakteriyle yer almış sonrasında Trt ekranlarında karşımıza çıkan yakışıklı oyuncu TRT Marmaray Belgeseli ile 11 ülkede 12 bölümle kariyerine bir yenisini eklemiştir. “Pürtelaş”adlı tiyatro oyununda da başarılı bir performans sergilemiştir.

Alemin Kralı, Ezel, Geniş Aile gibi birçok dizide yer almış aynı zamanda Pia Kek Reklamı ve Hobby Jöle Reklamlarında da başrol oynamıştır. Kubilay Güleçoğlu oyunculuğun yanı sıra Sunuculuk, Modellik ve Mankenlik yapmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz