Köksal Kuş

Köksal Kuş UID Başkanı. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Köksal Kuş Kimdir?

Köksal Kuş Uluslararası Demokratlar Birliği Başkanı, iş insanı, girişimci. Yaşantısını Almanya’da sürdürmektedir.

Köksal Kuş Nereli?

Köksal Kuş aslen Gümüşhane’lidir. Memleketi Gümüşhane’de dünyaya gelmiş, uzun süredir yaşantısına Almanya’da devam etmektedir.

Siyaset Hayatı

1980 Askeri darbe önce MHP üyesi olarak siyaset ile tanışmıştır. 12 Eylül öncesinde Ülkücü Hareket ile tanışmış ve siyasete atılmıştır. 1979 senesinde Almanya’ya taşınmıştır. Gümüşhane Ticaret Lisesi mezunudur. Ardından Almanya’da Makine Mühendisliği üzerine Lisans eğitimini tamamlamıştır.

Almanya’da iş insanı kimliği ile çalışmalarını sürdürmekte, aynı zamanda UID Başkanlığını da üstlenmektedir. 1990’lı senelerde merhum Alparslan Türkeş‘in liderliğinde Almanya’da Türk Milliyetçi Teşkilatları Federasyonu çatısı altında bir çok çalışma gerçekleştirmiştir.

Almanya’da ticaret dünyasında istihdam sağlamaya devam etmektedir. Başarılı bir iş hayatına sahip olan Kuş, Ülkücü tedris ve terbiyeden gelen bir Almanya Türk’ü olarak tanımlanmaktadır.

İyi düzeyde İngilizce ve Almanca bilmektedir. Evlidir ve 6 evlat sahibidir. 24 Ocak 2021 tarihinde UID Genel Başkanlık görevini üstlenmiştir.

En son Hakan Ural ve Nur Tuğba Namlı’nın sunduğu Neler Oluyor Hayatta isimli programa katılmıştır.

Resmi instagram hesabı @koksalkus.uid resmi twitter hesabı ise @KoksalKus1 ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz