Köksal Engür

Köksal Engür rol aldığı sayısız sinema ve dizi ile gönülleri fethetmeyi başarmıştır. Usta oyuncu hakkında merak edilenler, kariyeri, hayatı, ölümü ve biyografi bilgileri.

Köksal Engür Kimdir?

Köksal Engür oyuncu, tiyatrocu, seslendirme sanatçısı. Geçmişten günümüze bir çok dizi ve sinema’da rol almış ayrıca seslendirme yapmıştır. Ankara Üniversitesi Dil – Tarih Coğrafya Fakültesi Tiyatro Bölümü mezunudur.

Henüz eğitim hayatını tamamlamadan mesleki kariyerine adım atmıştır. 1956 senesinde TRT Ankara Radyosu, Çocuk Saati programında kısa radyo tiyatroları ile başladığı kariyerine Ankara Üniversitesi Tiyatro eğitimi ile devam etmiştir.

Köksal Engür Nereli?

Köksal Engür Kars’lıdır. Aslen baba tarafından Kars ili nüfusuna kayıtlıdır.

Kanal D ekranlarında yayınlanan Beş Kardeş dizisi oyuncuları arasında yer almış ve dizide Osman Amca karakterini canlandırmıştır. Leyla ile Mecnun dizisinde Ak Sakallı Dede ve Karabasan rollerini de canlandırmıştır. Ver Elini Aşk isimli dizide Emin Tuğlu karakterini canlandırmıştır.

En son Baba isimli dizi de Mehmet Ali Saruhanlı, Kırmızı Oda isimli dizi de ise Turan karakterleri için kamera karşısına geçmiştir.

2017 yılında eşi Jale Engür ile tek celsede boşanmıştır.

Köksal Engür Ölümü? Neden Öldü?

Köksal Engür 77 yaşında yaşamını yitirmiştir. Böbrek yetmezliği sebebi ile ölümünün gerçekleştiği açıklanmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz