Kezzo

0

Kezzo hakkında merak edilen kaç yaşında? doğum yeri? müzik kariyeri? yaşı gibi bir çok sorunun cevabı. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ünlü rapçinin gerçek ismi Hüsnü Doğan’dır, 1990 senesinde Bulgaristan, Kırcaali Kentinde dünyaya gelmiştir. İlköğretim eğitimini İstanbul Silivri’de tamamlamıştır. Ardından Tekirdağ Çorlu’da Lise eğitimini bitirmiş, Bulgaristan Sofya’da ise üniversiteden mezun olmuştur.

1990’lı yıllarda balkanlar için zorlu şartlar mevcuttu ve o yıllarda ailesi ile birlikte İstanbul’a göç etmişlerdir. 19 yaşında iken rap müzik ile ilgilenmeye başlamış, ve rap müziği hayatının odak noktasına koymuştur. 2005 yılında ilk çalışmalarını gerçekleştiren Kezzo, günümüze kadar toplam 6 Underground albüm yapmıştır, ayrıca bir çok sanatçının albümüne düet ve prodüksiyon olarak katkıda bulunmuştur. 2016 yılının ilk aylarında ise Kafamın İçi isimli albümünü rap severler ile buluşturmuştur. Üstü Kalsın, Güne Doğma Diyor, Bi’Gün, Hep Aynı Sonlar ve Tuzak isimli single çalışmalarını yayınlamıştır. 9 Mart 2018 tarihinde ise Karanlık adlı ilk market albümünü Sony Müzik etiketi ile çıkarmıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz