Kevin Hart

Kevin Hart son yıllarda Hollywood dünyasının yükselen yıldızı olarak dikkatleri üzerine çekiyor. Amerika’da oyuncu, yapımcı, komedyen, sunucu ve metin yazarı olarak bir çok projede yer almaktadır. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kevin Hart Kimdir? Nereli?

1979 yılının Temmuz ayında dünyaya gelen ünlü isim Amerika doğumludur. Amerika’da Philadelphia, Pennsylvania’da doğmuş ve büyümüştür. Eğitim hayatı pek parlak olmasada sorunlu ve çalkantılı bir aile hayatının ardından komedi dünyasına giriş yapmıştır. Oyunculuk ve komedi dünyasına giriş yapmadan önce bir süre ayakkabı satıcısı olarak çalışmıştır. Babası kokain bağımlısı olan ünlü ismin babası sık sık hapishaneye girip çıkmıştır. Bu nedenle Hart, annesi Nancy Hart tarafından tek başına büyütülmüştür. Robert Hart isminde bir abisi vardır.

90’lı yılların sonlarına doğru oyunculuk yapmaya ve amatör olarak stand-up gösterileri için turlara çıkmıştır. Ekran severler tarafından ise özellikle 2001 senesinde rol aldığı Judd Apatow’un kolej komedi dizisi Undeclared adlı dizide Luke karakteri ile tanınmıştır. Undeclared isimli dizi sadece bir sezon sürmüştür. Ancak Kevin Hart akabinde Scary Movie 3, Soul Plane ve Little Fockers gibi filmler ile kariyer basamaklarını hızla tırmanmayı başarmıştır. Oyunculuğun yanı sıra stand-up çalışmalarını da sürdürmüş Comedy Central gibi platformlarda çok sayıda özel televizyon programı yapmıştır. 2008 senesinde ilk stand-up albümü I’m a Grown Little Man’i çıkarmıştır.

Ünlü isim 2015 senesinde, Time’ın “En Etkili 100 Kişi” listesine dahil edilmiştir.

Kevin Hart Boyu, Kilosu, Kaç Yaşında?

Boyu ile sık sık gündeme gelen ünlü oyuncunun boyu 1.57 cm’dir. Boyunu bir takıntı haline getirmediğini belirtsede ekranda boyunu uzun gösteren ayakkabılar ve tabanlıklar kullandığı belirtilmektedir. Ayrıca dünyaca ünlü oyuncu Tom Cruise ile sık sık boyu kıyaslansada Tom Cruise azda olsa ünlü isimden uzundur. 2021 yılı itibariyle yaşı 42, burcu ise yengeç’tir.

Evlilikleri, Çocukları:

2003 senesinde Torrei Skipper ile evlenmiştir bu evliliğinden Heaven ve Hendrix Leigh isimlerinde iki çocuğu vardır. Ancak evliliği 2010 yılında son bulmuştur. Ardından 2016 senesinde Eniko Parrish ile evlenmiş bu evliliğinden de Kenzo isminde bir oğlu ve Kaori isminde bir kızı vardır.

Zaman zaman büyük şampiyonalarda poker oynayan ünlü ismin 2021 yılında net servetinin 200 milyon doların üzerinde olduğu açıklanmıştır. Günümüzde dünyanın en çok kazanan komedyenleri arasında yer almaktadır. Sadece 2015 ve 2016 arasında stand-up gösterileri, filmleri, ürünleri ve diğer gelir kaynaklarından 90 milyon Dolar civarında para kazandığı açıklanmıştır.

Sosyal Medya Hesapları:

İnstagram Hesabı: @kevinhart4real 118milyon civarında takipçisi bulunuyor.

Twitter Hesabı: @kevinhart4real takipçi sayısı 36,6 Mn.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz