Kerim Çalhanoğlu

Kerim Çalhanoğlu Türk ve Alman vatandaşlığına sahiptir. Hakkında genellikle aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? burcu nedir? hangi takımlarda forma giydi? gibi bir çok sorunun cevabı merak konusudur. Kısaca futbol kariyeri, hayatı ve biyografi bilgileri.

2002 yılının Ağustos ayında Almanya’nın Baden-Württemberg eyaletinin üçüncü büyük şehri olan Mannheim’de dünyaya gelmiştir. Boyu 1.80 cm, burcu ise başak’tır. Türkiye A Milli takımında top koşturan futbolcu Hakan Çalhanoğlu‘nun kuzeni’dir. Bilindiği üzere Çalhanoğlu ailesi aslen, Bayburt Konursu beldesi kütüğüne kayıtlıdır.

Futbol kariyerine doğup büyüdüğü şehrin takımı olan Manheim alt yapısında başlamıştır. Daha sonra Hoffenheim alt yapısında devam etmiş, 2014 yılında ise Schalke 04 takımı ile 4 yıllığına profesyonel sözleşme imzalamıştır. Orta sahanın ortasında ve solunda görev yapmaktadır. Ayrıca çok yönlü bir futbolcu olduğu için zaman zaman sol bek ve sol kanat ta da görev yapabilmektedir. En son Hoffenheim U19 forması ile çıktığı 18 maçta 2 gol atmış ve 4 asist yapmıştır. Deyimi yerindeyse raket gibi bir sol ayağı vardır, ayrıca her iki ayağını da çok iyi kullandığını belirtebiliriz.

Özellikle ülkemizde Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim‘in de ısrarla istediği bir isimdir. Günümüzde Almanya Milli takım alt kategorilerinde forma giydiği görülmektedir. Ancak ilerleyen süreçte kuzeni Hakan Çalhanoğlu gibi Türkiye A Milli takımını tercih edip etmeyeceği merak konusudur.

Kerim Çalhanoğlu Milli takım kariyeri;

Almanya U18 –
Almanya U17 (13 maç 1 gol)
Almanya U16 (1 maç)

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz