KimNereli.net

Kerem Sevinç

Kerem Sevinç Kimdir?

Kerem Sevinç
Gerçek adı: Kerem Sevinç
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Besteci Müzisyen Öğretmen Şarkıcı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi
Doğum yeri: Dicle Diyarbakır

Kerem Sevinç Kimdir? Nereli? Kısaca Biyografisi

Kerem Sevinç hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında dünyaya gelen Kerem Sevinç Diyarbakır, Dicle doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Dicle’de tamamlamış yine Dicle’de, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Üniversite döneminde iken aktif olarak müzik yapmaya başlayan Sevinç, ilk müzik grubunun ismini ise Koma Kulilkên Med olarak belirlemiştir. Bu grup ile birlikte sendika, kültür merkezleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları etkinlikleri bünyesinde konserler’e çıkmıştır.

Müzisyen kimliğinin yanı sıra Coğrafya Öğretmeni olan Kerem Sevinç yaşantısını Diyarbakır’da sürdürmektedir, bugüne kadar 2 Zazaca albümün altına imzasını atmıştır.


Vermiş olduğu bir röportaj’da kendi ana dilinde şarkılar söyleme bilincine yine aynı senelerde erişmiş olduğunu belirtmiştir. TRT tarafından açılan sınavlara katılmış başarılı olmuş bir süre kurum bünyesinde akitli ses sanatçısı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2002 senesinde ise Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümü sınavlarını 1. likle kazanmıştır.

2004 senesinde Galatasaray ITM de mikrofonlama teknikleri ve kayıt teknolojileri alanında eğitim gören Kerem Sevinç, 2006 senesinde ise Modern Müzik Akademisinde Armoni ve Şan Teknikleri eğitimi almıştır.

Uzun yıllardır Kurmanci, Zazaki ve Ermenice şarkılar derlemekte, oluşturduğu ev stüdyosunda film müzikleri, radyo jingle ve reklam müzikleri yapmaktadır.

İlk albümü 201 yılında Lome, ikinci albümü ise 2016 yılında Dej isimleri ile müzik severlerle buluşmuştur. Albümünde 8 şarkı bulunmakta, 2 şarkının sözleri dışında diğer tüm şarkıların sözü ve müziği kendisine aittir. Şarkıların tümü Zazaca’dır, bunun dışında bir dilde veya lehçede şarkı söylememiştir.

Etiketler:

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Kerem Sevinç
Gerçek adı: Kerem Sevinç
Doğum Tarihi: 1976 (43 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Besteci Müzisyen Öğretmen Şarkıcı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi
Doğum yeri: Dicle Diyarbakır
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

448.408 kez okundu

2.

Beren Saat

403.820 kez okundu

3.

Azad Yılmaz

331.092 kez okundu

4.

Tarık Akan

301.362 kez okundu

5.

Ecrin Su Çoban

275.442 kez okundu

6.

Tarkan

243.051 kez okundu

7.

Volkan Demirel

230.584 kez okundu

8.

Emre Mor

206.068 kez okundu

9.

Ersay Üner

202.135 kez okundu

10.

Serdar Ortaç

198.834 kez okundu