KimNereli.net

Kerem Sevinç

Kerem Sevinç Kimdir?

Kerem Sevinç
Gerçek adı: Kerem Sevinç
Doğum Tarihi: 1976 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Besteci Müzisyen Öğretmen Şarkıcı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi
Doğum yeri: Dicle Diyarbakır

Kerem Sevinç Kimdir? Nereli? Kaç Yaşında?

Kerem Sevinç hakkında merak edilen müzik kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? evli mi? müzik kariyeri, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1976 yılında dünyaya gelen Kerem Sevinç Diyarbakır, Dicle doğumludur. İlköğretim ve Ortaokul tahsilini doğup büyüdüğü Dicle’de tamamlamış yine Dicle’de, Dicle Üniversitesi Eğitim Fakültesi Coğrafya Öğretmenliği Bölümü’nde eğitim görmüştür.

Üniversite döneminde iken aktif olarak müzik yapmaya başlayan Sevinç, ilk müzik grubunun ismini ise Koma Kulilkên Med olarak belirlemiştir. Bu grup ile birlikte sendika, kültür merkezleri ve çeşitli sivil toplum kuruluşları etkinlikleri bünyesinde konserler’e çıkmıştır.

Müzisyen kimliğinin yanı sıra Coğrafya Öğretmeni olan Kerem Sevinç yaşantısını Diyarbakır’da sürdürmektedir, bugüne kadar 2 Zazaca albümün altına imzasını atmıştır.


Vermiş olduğu bir röportaj’da kendi ana dilinde şarkılar söyleme bilincine yine aynı senelerde erişmiş olduğunu belirtmiştir. TRT tarafından açılan sınavlara katılmış başarılı olmuş bir süre kurum bünyesinde akitli ses sanatçısı olarak çalışmalar gerçekleştirmiştir. 2002 senesinde ise Dicle Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Temel Bilimler bölümü sınavlarını 1. likle kazanmıştır.

2004 senesinde Galatasaray ITM de mikrofonlama teknikleri ve kayıt teknolojileri alanında eğitim gören Kerem Sevinç, 2006 senesinde ise Modern Müzik Akademisinde Armoni ve Şan Teknikleri eğitimi almıştır.

Uzun yıllardır Kurmanci, Zazaki ve Ermenice şarkılar derlemekte, oluşturduğu ev stüdyosunda film müzikleri, radyo jingle ve reklam müzikleri yapmaktadır.

İlk albümü 201 yılında Lome, ikinci albümü ise 2016 yılında Dej isimleri ile müzik severlerle buluşmuştur. Albümünde 8 şarkı bulunmakta, 2 şarkının sözleri dışında diğer tüm şarkıların sözü ve müziği kendisine aittir. Şarkıların tümü Zazaca’dır, bunun dışında bir dilde veya lehçede şarkı söylememiştir.

YORUMLAR

Henüz hiç yorum yapılmamış.

Kerem Sevinç
Gerçek adı: Kerem Sevinç
Doğum Tarihi: 1976 (44 yaşında)
Eğitim Durumu: Lisans
Meslek: Besteci Müzisyen Öğretmen Şarkıcı
Mezuniyet: Dicle Üniversitesi
Doğum yeri: Dicle Diyarbakır
Popüler Kişiler Tümü
1.

Yusuf Aktaş

493.437 kez okundu

2.

Azad Yılmaz

481.877 kez okundu

3.

Beren Saat

422.762 kez okundu

4.

Ecrin Su Çoban

392.253 kez okundu

5.

Tarık Akan

310.143 kez okundu

6.

Tarkan

258.178 kez okundu

7.

Volkan Demirel

239.607 kez okundu

8.

Emre Mor

214.875 kez okundu

9.

Serdar Ortaç

213.839 kez okundu

10.

Ersay Üner

211.188 kez okundu