Kerem Fırtına

Kerem Fırtına uzun yıllar rol aldığı sinema ve diziler ile adından söz ettirmiştir. En son HDP Danışma Kurulu’na giren ünlü oyuncu hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kerem Fırtına Kimdir?

Kerem Fırtına oyuncu ve tiyatrocu kimliği ile tanınmaktadır. Son dönemde ise siyaset dünyasında dikkat çekmiştir.

Ünlü isim İstanbul’un Üsküdar İlçesi’nde Çiçekçi’de doğmuştur. Babası Volkan Fırtına mühendis, annesi ise Asuman Fırtına’dır. Aslı isminde bir kız kardeşi vardır. En yakın arkadaşının babası olduğunu dile getirmiştir. Küçükken Başbakan olmak istediğin, her zaman siyaset ile ilgili olduğunu sözlerine eklemiştir.

İlk ve orta eğitimini İstanbul’da tamamlamıştır. 13 yaşındayken tiyatro ile ilgilenmeye başlamış, Lise döneminde çeşitli oyunlarda yer almıştır. 1999 senesinde Kenan Evren Lisesi’ni tamamlamış aynı sene İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünü kazanmış ve mezun olmuştur.

Daha sonra Şahika Tekand Studio Oyuncuları’nda 2 yıl oyunculuk eğitimi alan ünlü isim, Osman Sınav ile tanışmış ve Kurtlar Vadisi dizisinde rol almıştır. 2015 yılında Star Tv ekranlarında yayınlanan Kiralık Aşk adlı dizide İsmail karakterini canlandırmıştır.
kerem firtina6

Kerem Fırtına Nereli?

Kerem Fırtına aslen Elazığ’lıdır. En Yakın Arkadaşım Daha Deli Daha Öfkeli isimli bir kitabında memleketi Elazığ’ın plakası 23’ü sık sık kullanmıştır. 23 bölümden oluşan kitabın son bölümünde, 23 sayısının hayatındaki yerinden bahsetmiştir.

Bu konu ile ilgili şu açıklama da bulunmuştur. “İşaret takip etmeyi seviyorum. Gerçek ya da değil, bununla ilgilenmeden… Bende uyandırdıklarına bakıyorum. 23 sayısı da bu durumlardan biri. 23 Eylül doğumluyum. Sonbahar ekinoksu ayın 23’ünde, annem 23 Ekim’de doğmuş, babam 23 Şubat’ta. Bir de Elazığlıyız biz, plakası 23.”

Kerem Fırtına Kaç Yaşında?

Kerem Fırtına 42 yaşındadır. Doğum tarihi 23 Eylül 1981, burcu ise terazi’dir.

Kerem Fırtına Milletvekili Oldumu?

2023 yılında Yeşil Sol Parti listesinden İstanbul 3’üncü bölgeden aday gösterilmiştir. Yeşil Sol Parti, İstanbul 3. Bölge milletvekili adayı olan oyuncu, Yeşil Sol Parti’nin İstanbul 3. Bölge’de yeterli oya ulaşamamasından dolayı milletvekili seçilememiştir.

2022 yılında HDP ‘nin danışma kuruluna katılmıştır. Kurulda ayrıca, Erdoğan Aydın, Ayşe Erzen, Akın Birdal, Ahmet Türk, Ali Bayramoğlu, Sırrı Süreyya Önder ve Sırrı Sakık gibi isimler de yer almıştır.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @keremfirtina ‘dır. İnstragram hesabında ki takipçi sayısı 326bin civarındadır. Her zaman sık sık sosyal medya üzerinden de yaptığı paylaşımlar ile sıkı bir Beşiktaş taraftarı olduğunu söyleyebiliriz.

Kerem Fırtına oynamış olduğu dizi ve filmler;

Kiralık Aşk Star Tv İsmail karakteri
Kurtlar Vadisi – Eren Eylül/ 2003-2005/ 1-97
Kurtlar Vadisi Terör Eren Eylül 2007/ 1-2
Kurtlar Vadisi Pusu Eren Eylül 2007-2008/ 1-41/
Martılar ve İstanbul (oyuncu, senaryo asistanı)
Üvey Baba (oyuncu)
Oda (oyuncu)
Esrarlı Gözler
Bu Kalp Seni Unutur mu? Devrimci
Konak(film)
Karadayı Savcı Adnan

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz