Kerem Aktürkoğlu

Kerem Aktürkoğlu hem Milli takım, hem de Galatasaray forması altında başarılı bir performans grafiği çiziyor. Her geçen gün bir çok büyük kulübün transfer listesine adını yazdıran genç futbolcu hakkında merak edilenler. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kerem Aktürkoğlu Kimdir?

Kerem Aktürkoğlu Galatasaray takımında forma giyen Milli futbolcularımızdandır. Futbol kariyerine doğup büyüdüğü şehrin takımlarından Gölcükspor takımında başlamıştır. Babasının ismi Ömer Faruk Aktürkoğlu’dur. Kendisinden küçük bir de kız kardeşi vardır.

Kerem Aktürkoğlu Nereli?

Kerem Aktürkoğlu doğma büyüme Kocaeli İzmit, baba tarafından aslen Rize, anne tarafından ise aslen Trabzon’ludur.
kerem akturkoglu6

Kerem Aktürkoğlu Oynadığı Takımlar:

Muhammed Kerem Aktürkoğlu Gölcükspor takımında futbola merhaba demiştir. 2013 senesinde Hisareynspor takımı alt yapısına transfer olmuştur. Başarılı performansı ile dikkatleri üzerine çekmiş ve 5 Ekim 2014 tarihinde Başakşehir takımına transferi gerçekleşmiştir.

Başakşehir U21 forması giydiği dönemde kiralık olarak Bodrumspor, Karacabey ve 24 Erzincanspor takımlarında forma giymiştir. En son 2 Eylül 2020 tarihinde Galatasaray takımına transfer olmuştur. Transfer olmasını o dönemin teknik direktörü Fatih Terim istemiştir.

Günümüzde hem Galatasaray, hem de Türkiye A Milli takımında başarı ile forma giymektedir.

Her iki ayağınıda etkili bir şekilde kullanan genç futbolcu, sol kanat ve forvet mevkiilerinde görev yapabilmektedir. Deyimi yerindeyse raket gibi bir sol ayağa sahiptir. Transfermarkt verilerine göre güncel piyasa değeri 16.50 mil. €.

Kerem Aktürkoğlu Boyu, Kaç Yaşında?

Kerem Aktürkoğlu 23 yaşında ve 1.73 boyundadır. Göz ve saç rengi kahverengi, burcu ise terazi’dir.

Resmi instagram hesabı kullanıcı ismi @keremakturkoglu ‘dur. Günümüz itibariyle takipçi sayısı ise 1Milyon civarındadır. Aynı kullanıcı ismi ile resmi twitter hesabını da aktif olarak kullanmaktadır.

Milli takım kariyeri:

Günümüzde Türkiye A Milli takım formasını giymektedir. Daha önce Türkiye Milli takımı U18, U19 ve U21 formalarını da giymiştir.

Türkiye A Milli Takım: (11 maç 3 gol)
Türkiye U21
Türkiye U19 (2 maç 1 gol)
Türkiye U18 (2 maç)
kerem akturkoglu4

1 Yorum

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz