Kerem Akın

0

Kerem Akın hakkında merak edilen soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kerem Akın Kimdir?

Kerem Akın, 25 Ağustos 1986 yılında Samsun’da doğdu ve 9 yaşına kadar Ankara’da yaşadı. 1995 yılında ailesi ile Avusturya, Salzburg’a taşındı.

Çok genç yaşta müzikle ilgilenmeye başladı. 17 yaşında Salzburg’un çeşitli gece mekanlarında DJ’lik yapmaya başladı ve kısa süre içinde ismini duyurmayı başardı. İlk profesyonel müzik çalışmasını 2008 yılında tanıştığı dünyaca ünlü Polonyalı bir DJ’in single parçasına remix yaparak gerçekleştirdi.

2015 yılında ilk kez kendi single’ını çıkardı. Daha sonra kendi plak şirketini kurarak profesyonel müzik hayatını sürdürmeye devam etti. Yurt dışında 15 yılı aşkın süreli DJ’lik kariyerinde birçok sanatçıyla sahne aldı ve birçok prodüksiyonda yer aldı.
kerem akin4
2019 yılında Türkiye’ye temelli dönüş yaparak, aynı sene “Elimi Bırakma” dizisi ile ilk kez kamera karşısına geçti. Bu sayede oyunculuğa olan ilgisini keşfederek, 2019 yılında Cengiz Küçükayvaz Tiyatrosunda tiyatro eğitimi almaya başladı.

Eğitimini Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde Tiyatro ve Kamera Önü Oyunculuk bölümünde tamamlayarak 2021 yılında mezun oldu. Daha sonra “Yasak Elma”, “Şampiyon”, “Kırmızı Oda”, “Masumlar Apartmanı”, “Mucize Doktor”, “Evlilik Hakkında Her Şey”, “Kardeşlerim” ve “Baba” gibi birçok projede yer aldı.

Oyunculuk ve müziğin yanında sporla da yakından ilgilenen Kerem, profesyonel bir karate sporcusudur.

Kaynak: https://www.keremakin.com
IMDb: https://www.imdb.com/name/nm11831828

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz