Kenan Koçak

Kenan Koçak hakkında merak edilen futbol kariyeri. Peki kaç yaşında? aslen nereli? hangi takımlarda forma giydi? hangi takımları çalıştırdı? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1981 yılının Ocak ayında dünyaya gelen eski futbolcu Kenan Koçak aslen Kayseri’lidir. Türkiye vatandaşlığının yanı sıra Almanya vatandaşlığına da sahip olan Koçak uzun yıllar Almanya ve Avusturya takımlarında profesyonel olarak top koşturmuştur.

Futbolculuk kariyeri;

Futbol kariyerine Almanya’nın Waldhof Manheim alt yapısında başlamıştır. Daha sonra Avusturya ekiplerinden DSV Leoben takımında kiralık olarak top koşturmuş 2003 sezonunda Wüstenrot Sbg takımına transfer olmuştur. Ardından SSV Reutlingen, Mannheim takımlarında oynamış 2010 sezonunda aktif futbol yaşantısını tamamlamıştır.

Kenan Koçak Teknik direktörlük kariyeri;

Futbolu bıraktığı sene Mannheim takımında antrenör olarak görev almıştır. 2013 ve 2016 sezonları arasında Mannheim takımında Teknik Direktörlük yapmış, 2016 sezonunda Sandhausen takımı ile anlaşmıştır. Günümüzde ise Almanya 2. Bundesliga ekiplerinden Hannover takımının Teknik Direktörlüğünü yapmaktadır.

Son yıllarda başarıları ile dikkatleri üzerine çeken Teknik adam için La liga, Championship İngiltere ve Bundesliga ekiplerinin yanı sıra Türkiye Süper Ligi’nden de bir çok takımın radarına takıldığı haberleri gündemde yer almaktadır.

En son Galatasaray takımı ile de ismi sıkça spor dünyasında gündeme gelmektedir. Teknik Adamın günümüz itibariyle resmi insagram hesabında ki takipçi sayısı 59,7bin civarındadır. Maalesef medeni durumu? hakkında evli mi? bekar mı? gibi merak edilen soruların cevaplarına ulaşılamamıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz