Kenan Erçetingöz

Magazin dünyasının tanınan simalarından Kenan Erçetingöz 1962 yılında İzmir’de dünyaya gelmiştir. 4 kardeşin en küçüğü olarak İzmir’li fakir bir ailede doğan Kenan Erçetingöz’in babası Fikret Bey, annesi ise Bilen Hanım’dır.

Henüz 17 yaşında iken babasının attığı tokatın ardından soluğu İstanbul’da almıştır.

İstanbul’a yerleştikten sonra bir süre Işık Evleri’nde kalmış ve bu dönemde Mimar Sinan Üniversitesi’ni kazanmıştır. 1980 yılında Şişli’de Yeni Asır’ın bürosuna gitmiş iş aradığını belirtmiş ardından gece bekçiliği yaparak çalışmaya başlamıştır.

Bu arada gündüz eğitimini devam ettirip, gecede çalışıyordu. Ayrıca bu dönemde teleks yazmayı ve fotoğraf banyosu yapma gibi işleri öğrenmeye başlamıştır. Bir gün çalıştığı yerde bulunan polis memuru eve gittiğini ve sorun olursa kendisine haber vermesini istemiştir.

O gün denize düşen birilerinin resimlerini çeken Kenan Erçetingöz haber müdürününde gözüne girmiş ve gece muhabiri olarak çalışmaya başlamıştır.

1985 yılında ise Sabah Gazetesi’nin kurulması ile Sabah’ın magazin muhabirliğine geçiş yapmış ve kısa süre sonra Magazin Müdürü olmuştur. O yıllardan bu yana magazin dünyasının en tanınan ismi olmayı başaran Kenan Erçetingöz 2000 yılında ise magazin sitesi gecceyi kurmuştur.

İlk evliliğini Birsen Erçetingöz ile yapmış ve bu evliliğinden Levent isminde bir oğlu vardır. İkinci evliliğini ise Burcu Kıratlı’nın annesi Gül Hanım ile gerçekleştiren Kenan Erçetingöz Burcu Kıratlı’nın üvey babasıdır. Günümüzde Beyat Tv’de YÜZ YÜZE isimli programı hazırlayıp sunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz