Kenan Alpay

0

Kenan Alpay köşe yazıları ve katıldığı programlar ile merak konusu olmuştur. Hakkında merak edilenler, wikipedia, kısaca kariyeri, eğitimi, hayatı ve biyografi bilgileri.

Kenan Alpay Kimdir?

Kenan Alpay gazeteci, sosyolog, yazar, köşe yazarı, televizyon programlarında yorumcu. Kemalettin Sami Paşa İlköğretimi, Alaçam Ortaokul ve Sapanca Endüstri Meslek Lisesi’ni tamamlamıştır. Ardından İstanbul Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nden mezun olmuştur.

Hareket Dergisindeki Yazılarıyla Nurettin Topçu ve Anadolucu Milliyetçilik üzerine hazırladığı tezi ile Sakarya Üniversitesi Sosyoloji Bölümü’nde Yüksek Lisans yapmıştır.

Kenan Alpay Nereli?

Kenan Alpay aslen Sakarya Sapanca doğumludur.

Kenan Alpay Kaç Yaşında?

Kenan Alpay 53 yaşındadır, doğum tarihi 1970, doğum yeri Sakarya.

2017 yılının Eylül ayından bu yana Akit Tv’de haftalık Seyir Defteri isimli programı hazırlayıp sunmuştur. Günümüzte Akit gazetesi yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

1991 senesinde Haksöz öncesinde kitap tanıtımları, ayrıca Ekin Yayınları’na editör olarak çalışmıştır. Özgürder’in de Genel Başkan Yardımcılığı görevine devam etmektedir.

Özellikle kaleme aldığı Selefi, Cübbeli Ahmet Hoca, Fatih Altaylı ve Ahmet Hakan gibi isimler ile ilgili yazıları büyük ilgi görmüştür.

Kenan Alpay Kitapları

Kenan Alpay Avrupa Birliği Süreci ve Müslümanlar isimli kitap ile okurseverlerin dikkatini çekmiştir.

Başarılı isim evli ve 4 çocuk babasıdır. Resmi twitter hesabı @kenan_alpay ‘dır.

Hakkında güncel ve daha detaylı bilgiler için resmi web sitesini ziyaret edebilirsiniz. https://www.kenanalpay.com.tr

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz