Kemal Şahin

0

Kemal Şahin İlköğretim eğitimini kendi köyü Taşlıpınar’da okumuş ardından Seydişehir ve Beyşehir İlçelerinde Ortaokulu, Lise’yi ise Konya’da tamamlamıştır.

1973’te devlet bursu ile Almanya’ya giden Kemal Şahin Almanca öğrenmiş ve Aachen Teknik Üniversitesi Metalurji Yüksek Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur.

1955 yılında Konya Beyşehir İlçesi Taşlıpınar Köyü’nde dünyaya gelen Kemal Şahin 1997 senesinde Almanya’da yılın iş adamı ödülünün sahibi olmuştur. Ayrıca Amerika’da Dünyayı Yönetenler Klübü olarak bilinmekte olan Enterpreneur of the Year Institute’ye üye olarak kabul gören ilk Türk olmuştur.

Zirvedeki Şahin isimli kitabı’nda fikirlerini, iş deneyimlerini ve hayatını anlattığı kitabı ilede okur severler ile buluşan Kemal Şahin 2000 yılında ise Türkiye’de, iş dünyasına ışık tutacak yönetim stratejilerinin yer aldığı Gurbetteki Şahin (Der Falke in der Fremde) kitabını da 2002 yılında Almanya’da ünlü yayın evleri tarafından yayınlamıştır.

7 Nisan 2000 yılında yapmış olduğu çalışmalar ve hizmetler neticesinde Türkiye Cumhuriyeti 9. Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel Devlet Üstün Hizmet Madalyası ile ödüllendirilmiştir.

Türkiye’nin 2’inci büyük üniversitesi olan Selçuk Üniversitesi, Selçuk Üniversitesi İşletme Ana Bilim Dalı’nda Fahri Doktora ünvanı ile ödüllendirilmiştir. ATİAD (Avrupa Türk İşadamları ve Sanayicileri Derneği) kurucularındandır ve derneğin İstişare Kurulu Başkanıdır. Diğer bir yandan Türk Dış Ticaret Vakfı’nın kurucularından ve Vakfın Mütevelli Heyet Başkanıdır.

Kemal Şahin; Şahinler Holding’in Yönetim Kurulu Başkanıdır. Şirket bünyesinde tekstil, hazır giyim, serbest bölge işletmeciliği, turizm, inşaat, gıda, enerji ve diğer sektörler ile iş hayatını sürdürmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz