Kemal Öztürk

0

Kemal Öztürk Habertürk Yazarı. Katıldığı televizyon programlarında canlı yayınlarda yapmış olduğu yorumlar ile merak edilen isim olmuştur. Hakkında kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kemal Öztürk Kimdir?

Kemal Öztürk gazeteci, yazar, yönetmen ve danışman. Günümüzde gazeteci ve yorumcu olarak bir çok canlı yayında televizyon programlarında yer almıştır. Habertürk ekranlarında Kübra Par’ın sunduğu Kübra Par’la Açık ve Net isimli programda yaptığı yorumlar ile dikkat çekmiştir. Programda Prof. Dr. İlyas Topsakal, CHP 24. Dönem Milletvekili ve Parti Meclisi Üyesi Müslim Sarı ve Gelecek Partisi Sözcüsü Serkan Özcan’da katılımda bulunmuştur.

Kemal Öztürk Nereli?

Kemal Öztürk aslen Ağrı’lıdır. Ağrı doğumludur.

Kemal Öztürk Kaç Yaşında?

Kemal Öztürk 56 yaşındadır. Doğum tarihi 22 Eylül 1966, burcu ise başak’tır.

Kemal Öztürk Eğitim Hayatı

Kemal Öztürk ilköğretimini memleketinde tamamlamıştır. Ardından Ortaokulu Adapazarı Lisesi, Liseyi ise Sakarya Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır. Üniversiteyi kazandıktan sonra İstanbul’a taşınmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden başarı ile mezun olmuştur.
kemal ozturk4
Eğitim döneminde dergi ve gazetelerde makaleler yayınlamaya başlamış 1995 yılında profesyonel gazetecilik mesleğine Yeni Şafak ile adım atmıştır. Daha sonra Kanal 7’ye transfer olmuş haberciliğin yanı sıra belgesel hazırlamıştır. İlk belgeseli ise Sarıkamış’tır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını konu edinen ilk belgeseli’de Kemal Öztürk hazırlamıştır.

1999 yılında Kanada’ya gitmiş ve yabancı dil eğitimi almış, belgesel üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir. 2003 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi İletişim Danışmanı olmuştur.

2 sene sonra TBMM Başdanışmanlığına getirilmiş, 2008 yılında ise Adalet ve Kalkınma Partisi Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlık görevini üstlenmiştir. 2 sene Erdoğan’ın basınla ilişkilerini koordine eden Öztürk, 2011’de Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olmuştur.

2014 yılında bu görevinden istifa etmiş 2015 yılında Yeni Şafak Gazetesi bünyesine dahil olmuştur. Günümüzde Habertürk Yazarı olarak çalışmalarını sürdürmektedir. Çok iyi derecede İngilizce bilen Öztürk evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

En büyük hobilerinden bazıları tarım ve doğa, ayrıca fotoğraf çekmek diyebiliriz. Resmi instagram ve twitter hesapları @kemalozturk2020 şeklindedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz