Kemal Öztürk

0

Kemal Öztürk günümüzde Yeni Şafak Gazetesi yazarı olarak gazetecilik mesleğini sürdürmektedir. 1969 yılında dünyaya gelmiş, gazeteci kimliğinin yanı sıra yönetmen ve danışman’dır.

İlköğretimini memleketinde, Ortaokulu Adapazarı Lisesi, Liseyi ise Sakarya Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümünde tamamlamıştır. Üniversiteyi kazandıktan sonra İstanbul’ taşınmıştır. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünden mezun olan Kemal Öztürk baba tarafından aslen Ağrı’lıdır.

Eğitim döneminde dergi ve gazetelerde makaleler yayınlamaya başlamış 1995 yılında profesyonel gazetecilik mesleğine Yeni Şafak ile adım atmıştır. Daha sonra Kanal 7’ye transfer olmuş haberciliğin yanı sıra belgesel hazırlamıştır. İlk belgeseli ise Sarıkamış’tır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan‘ın hayatını konu edinen ilk belgeseli’de Kemal Öztürk hazırlamıştır.

1999 yılında Kanada’ya gitmiş ve yabancı dil eğitimi almış, belgesel üzerine araştırmalar gerçekleştirmiştir. 2003 senesinde Türkiye Büyük Millet Meclisi İletişim Danışmanı olmuştur.

2 sene sonra TBMM Başdanışmanlığına getirilmiş, 2008 yılında ise AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın danışmanlık görevini üstlenmiştir. İki sene Erdoğan’ın basınla ilişkilerini koordine eden Öztürk 2011’de Anadolu Ajansı Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü olmuştur.

2014 yılında bu görevinden istifa etmiş 2015 yılında Yeni Şafak Gazetesi bünyesine dahil olmuştur. Çok iyi derecede İngilizce bilen Kemal Öztürk evlidir ve bu evliliğinden üç evladı vardır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz