Kate Winslet

Kate Winslet kimdir? nereli? kaç yaşında? boyu ve kilosu gibi bir çok soru hayranları tarafından merak edilmektedir. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Ailesi, doğum yeri, burcu, boyu;

1975 yılında İngiltere’nin Berkshire şehrinde dünyaya gelen güzel oyuncu’nun babası Roger Winslet, annesi ise Sally Bridges’tir. Anne tarafından kendisi gibi bir çok ünlü oyuncu bulunmaktadır. Ayrıca kız kardeşleri Anna ve Beth’te kendisi gibi oyuncudur. Henüz 11 yaşında iken Redroofs Stage School’da oyunculuk eğitimi almıştır. Okul eğitiminin ardından televizyon dünyasına reklam filmleri ile adım atan Kate Winslet, daha sonra Dark Season ve Get Back isimli dizilerde rol almıştır.

Dünya üzerinde ise tanınmasını Titanic sinema filmi gerçekleştirmiştir. Film’de Rose DeWitt Bukater karakterini canlandıran güzel oyuncu bu film ile tam 4 defa Altın Küre’ye aday gösterilmenin yanı sıra Oscar’a ise 2 kez aday gösterilmiştir.


Oyuncu kimliğinin yanı sıra sesi ile de büyüleyen Kate Winslet kariyeri boyunca 5 filmde şarkı söylemiştir. Özellikle Christmas Carol: The Movie filmi müziklerini seslendirdikten sonra müzik yapımcıları tarafından fark edilmiştir. Ardından What If isimli bir single çıkarmış ve single İngiltere’de listelerin ilk 10.da yer almıştır.

Bugüne kadar En İyi Yardımcı Oyuncu, People Dergisi tarafından Dünyanın En Güzel Elli İnsanı, En İyi Yabancı Kadın Oyuncu gibi bir çok ödülün sahibi olmuştur.

Kate Winslet evlilik hayatı;

Bugüne kadar 3 kez evlenmiştir. İlk evliliğini Hideous Kinky isimli filmin setinde tanıştığı yönetmen asistanı Jim Threapleton ile gerçekleştirmiştir. 1998 yılının Kasım ayında evlenmiş evliliği 2001 yılında son bulmuştur. Bu evliliğinden 22 Ekim 2000 doğumlu bir kızı vardır. 2. evliliğini 2003 yılında ünlü yönetmen Sam Mendes ile yapmış bu evliliğinden Joe Alfie isimli bir oğlu vardır. Bu evliliğide 2011 yılında son bulmuştur.

3. evliliğini ise Amerika New York’ta Ned Rocknroll ile yapmış, 2013 doğumlu Bear Blaze isminde bir oğlu vardır. Bu evliliği günümüzde de sürmektedir.

Rol aldığı bazı sinema ve diziler;

Anglo Saxon Attitudes, Heavenly Creatures, Aşk ve Yaşam, Fırlama Şövalye, Hamlet, Yasak Aşk, Titanic, Korkunç Muzur, The 70th Annual Academy Awards, Kutsal Duman, Enigma, Ölümle Yaşam Arasında, Finding Neverland, Onur, Tavis Smiley, The Reader (Okuyucu), Aşk ve Sigara, Deep Sea, Kralın Adamları, Tatil, Americana, Salgın, Labor Day, Uyumsuz, Düşlerin Terzisi, Dönme Dolap, Triple 9, The Mountain Between.


Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz