Karol G

0

Karol G son yıllarda seslendirdiği şarkıla ile Avrupa’da adından söz ettiren başarılı genç sanatçılardandır. Hakkında ise kaç yaşında? boyu, kilosu kaç? sevgilisi kim? evli mi? albümleri ve şarkıları gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1991 yılının Şubat ayında Kolombiya, Medellin’de dünyaya gelen Karol G ‘nin boyu 1.60 cm, kilosu 50, burcu ise Kova’dır.

Tam ismi Carolina Giraldo Navarro’dur. Karol G ismini sahnede kullanan ünlü ismin henüz 5 yaşında iken ailesi tarafından müzik kulağı keşfedilmiştir. Babasının müzisyen olması da müzik dünyasına giriş yapmasında büyük bir etken olmuştur. Jessica Giraldo isminde bir erkek kardeşi vardır. Lise eğitiminin ardından, Antioquia Üniversitesi’nde müzik eğitimi almış, mezuniyetten sonra hayallerini gerçekleştirmek için New York’a taşınmıştır.

Genellikle Reggaeton yani 2000’li yıllarda doğmuş bir müzik türü Orta Amerika ve Karayip müziklerinin ritimleri ile, hip-hop türünden etkilenerek ragga’dan türetilen şarkıları seslendirmektedir.

Karol G albümleri, müzik kariyeri;

Özellikle müzik severler tarafından Mi Cama, Culpables ve Secreto isimli şarkıları ile tanınmış ve dünyaca üne kavuşmuştur. İlk albüm çalışmasını 26 yaşında iken 2017 senesinde Unstoppable ismi ile müzik severlere sunmuştur. Resmi sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan sanatçının 2019 yılı itibariyle İnstagram hesabında ki takipçi sayısı 18,4 milyon ‘dur. Twitter hesabında ise takipçi sayısı bazı ülkelerin nüfusundan bile fazla yani 510 milyon’un üzerindedir.

Albüm ve canlı olarak seslendirdiği şarkıların yanı sıra konserlerde ve etkinliklerde sahne şovları ile de müzik severlerden tam not almaktadır. Günümüze kadar Portland, Salt Lake City, Duluth, Meksika, New York, Kansas, Las Vegas, Bilbao, Roma, Hollanda, Amsterdam gibi bir yerde konserler vermiş, vermeyede devam etmektedir. Uzun süre saç rengini sarı olarak kullansa da asıl saç rengi siyah’tır.

Takipçileri ve hayranları tarafından en fazla merak edilen sorulardan birisi ise sevgilisi var mı? varsa kim? Bu sorunu cevabı evettir. Uzun süre bir birlikteliği ile medya gündeminde yer almamış ancak 2019 yılının Mayıs ayında Porto Rikolu rap sanatçısı Anuel AA ile birlikte olduğunu açıklamıştır. Sevgilisi kendisinden 1 yaş küçük yani 1992 doğumludur. Billboard Latin Müzik Ödülleri’nde birlikte kırmızı halı’da poz veren çift ayrıca aralarında nişanlandıklarını da dile getirmişlerdir.

Altta bulunan video da sevgilisi Anuel AA, Arcangel, Dj Luian ve Mambo Kingz ile birlikte Tu No Amas adlı şarkıyı seslendirmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz