Karima Gouit

Karima Gouit katıldığı O Ses Türkiye şarkı yarışması ile Türkiye’de adından söz ettirmeyi başarmıştır. Evli mi? boyu, kilosu kaç? aslen nereli? kaç yaşında? kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1992 yılında dünyaya gelen Karima Gouit aslen Fas asıllı, uzun süredir yaşantısını İstanbul’da sürdürmektedir. Ülkemizde ilk olarak 2016 senesinde O Ses Türkiye yarışmasına katılmış ve jüriyi etkilemeyi başarmış, ardından yarışmaya Murat Boz’un takımı ile devam etme kararı almıştır. Ayrıca daha önce yine yarışmada yer almış, Hadise’nin takımı ile yarışmıştır. En son 2020 senesinde yarışmada yer alan başarılı isim aslında ülkesinde ciddi hayran kitlesine sahip bir isimdir.

Ülkesinde yazar, dağ sporları ve moto sporları ile ilgilenmekte ve o kimlikleri ile daha çok tanınmaktadır. Ciddi bir hayran kitlesine sahip olan ünlü ismin günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 3milyon ‘dur.

“Ya Hlilah” ve “Hada Howa El Maghrebi” gibi şarkılarla tanınan Faslı pop şarkıcısı, kariyerine model olarak başlamıştır. 2011 yılında ise katıldığı Star Academy Arab World’ün 8. ci sezonunda yarıştığı dönemde tanınmıştır. Fas’ta dünyaya gelen ülkesinin en zengin Pop şarkıcılarından birisi olarak gösterilmektedir.

Maalesef henüz boyu ve kilosu gibi bilgilerine ulaşamadığımız güzel sanatçı günümüz itibariyle bekar’dır, magazin dünyasına yansıyan bir birlikteliği bulunmamaktadır. Bazı kaynaklarda net olarak 5 Milyon Dolar civarında bir servete sahip olduğu belirtilmektedir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz