Kardelen Damlanur Kaya

Kardelen Damlanur Kaya gelecek vaad eden çocuk oyuncular arasında yer almaktadır. Hakkında ise aslen nereli? kaç yaşında? eğitim, oynadığı sinema ve diziler gibi soruların cevapları. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

2010 yılında İstanbul’da dünyaya gelen Kardelen Damlanur Kaya 2019 senesinde Avcılar Ambarlı ilköğretim okulu’ndan mezun olmuştur. Kendisinden küçük bir kız kardeşi vardır. Günümüz itibariyle eğitim hayatına Ortaokul’da devam etmektedir. Sıkı bir Fenerbahçe taraftarı olduğunu da belirtebiliriz. Ancak maalesef boyu, kilosu ve burcu gibi diğer bilgilerine henüz ulaşılamamıştır.

Oyunculuk çalışmalarını Yusuf Güney Gün Menajerlik bünyesinde sürdüren Damlanur Kaya bir çok ünlü markanın reklam ve katalog çekimlerinde yer almıştır. İlk sinema oyunculuk deneyimini ise Karanlıktaki Melekler isimli film ile gerçekleştirmiştir. Filmin yönetmenliğini David Angelus üstlenmiştir. Film’de Özgür Daniel Foster, Burak Çelik, Ahmet Mekin ve Ertunç Tuncer gibi isimlerle birlikte rol almıştır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz