Karahan Çantay

0

Karahan Çantay 2021 yılında hayata gözlerini yummuş tüm sevenlerini yasa boğmuştur. Hakkında ise hayranları tarafından bir çok soru merak konusudur. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Karahan Çantay Kimdir? Aslen Nereli?

1973 yılının Aralık ayında Ankara’da dünyaya gelen ünlü isim aslen Balıkesir’lidir. Ailesi Balıkesir’in köklü ailelerindendir. Dedesinin babası Hasan Basri Çantay, Türkiye Büyük Millet Meclisi, 1. Dönem Balıkesir Milletvekili, Öğretmen, Gazeteci, politikacı, fikir ve din adamı, Kur’an Müfessiri. Türk Kurtuluş Savaşı yıllarında yazıları ile milli mücadeleye destek vermiş, İlk TBMM’de Milletvekili olarak yer almıştır. Ayrıca Basri Bey, İstiklal Marşı yazarı Mehmet Akif Ersoy’un çok yakın arkadaşlarından birisi olmuştur.

ODTÜ Matematik Bölümü son sınıfı öğrencisi iken 1995 senesinde Mr. Turkey 1. si olmuştur. Daha sonra 1996’da İstanbul’da düzenlenmiş olan Mr World Erkek Güzellik yarışmasında ülkemizi temsil etmiş ve yarışmada 3.lük elde etmiştir. Model olarak bir süre kariyerini sürdürmüş ardından bir kaç dizi ile oyunculuğa devam etmiştir. Oyuncu ve model kimliğinin yanı sıra eğitimci, matematik öğretmeni’dir. Ancak öğretmenlik mesleğini yapmamıştır. Babası Erşed Çantay’da öğretmenlik yapmıştır.

Geçmiş yıllarda ünlü sanatçı Sibel Can ile ismi anılmıştır. Zeynep Uludağ, Sibel Can ve Harika Avcı gibi ünlü isimlerle dizilerde kamera karşısına geçmiş başrol oynamıştır. Ayrıca Zeki Müren anısına tiyatro gösterisi ve Hande Ataizi ile birlikte Zorro’nun Aşkı’nda sahne almıştır. 2000 senesinde ise Bülent Ersoy‘un “Seni Ben Ellerin Olsun Diye mi Sevdim” isimli şarkının klibinde yer almıştır. Japonca ve İngilizce bilen Karahan Çantay New York’ta yaşadığı süre içinde, New York Havalimanında taksicilik yapmıştır.

Oynadığı Diziler:

Gizli Aşk (Sinan)
Kumkapı Olayı – Üzgünüm
Böylemi Olacaktı
Sibel
Zehirli Çiçek
Altın Vuruş

Karahan Çantay Kaç Yaşında Neden Öldü?

Uzun yıllar ise yaşantısını New York’da sürdüren ünlü isimden 2021 yılında acı haber gelmiştir. 07 Mart 2021 tarihinde, Tayland’da bulunduğu dönemde geçirdiği motosiklet kazası sonrası 47 yaşında iken hayata gözlerini yummuştur. Yakın arkadaşı Tuğrul Odabaş Karahan Çantay’ın ölmeden önce Türkiye’ye dönüş yapma planları olduğunu sözlerine eklemiştir.

Defnedildiği Tarih ve Mezarlık:

14 Mart 2021 tarihinde Ankara Karşıyaka Mezarlığı’nda toprağa verilmiştir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz