Kanun Yıldırım

0

Kanun Yıldırım müzik dünyasının sevilen isimlerindendir. Hakkında ise kimdir? kaç yaşında? evli mi? nereli gibi bir çok soru merak konusudur. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

16 Mayıs 1978 tarihinde Almanya Mönchengladbach’ta dünyaya gelmiştir. İlk olarak 1994 senesinde Radyo ile tanışmış ve mesleki kariyerine adım atmıştır. Özellikle 90’lı yılları, eski Yeşilçam filmlerinde çalınmış olan müzikleri ve yeni popüler liste parçalarını harmanlayarak sunduğu müzik ziyafeti müzik severlerden tam not almıştır. Seçtiği farklı şarkı ve değişik playlist ile müzik severlerin duymadığı ve duyamayacağı bir tarzı sunmaya ve sevdirmeye çalışan Kanun Yıldırım, 2016 yılının Haziran ayında ilk single çalışmasını piyasaya sürmüştür. Daha önce Sezen Aksu‘nun da seslendirdiği ve söz bestesi Şanar Yurdatapan’a ait Olmaz Olsun DGL & DMC music etiketi ile tüm dijital platformlarda satışa sunulmuştur. Ayrıca Netd de klibi yayınlanmıştır.

28 Kasım 2016 tarihinde ise 2. single çalışmasını çıkartmıştır. Sözleri Sezen Aksu’ya, bestesi Eldar Mansurov’a, aranjesi ise Kanun Yıldırım’a aittir. Ayrıca projede Barış Kömürcüoğlu kendisine solist olarak eşlik etmiştir. Ayrıca Fatih Erkoç‘tan hatırlayacağımız Oynatmaya Az Kaldı ve Tayfun’un seslendirdiği Hadi Yine İyisin isimli şarkıları cover çalışmaları ile müzik severlerle buluşturmuştur. Başarılı müzisyen günümüzde yaşantısını Almanya Köln’de sürdürmektedir. Almanya doğumludur, ancak Türkiye’de baba tarafından aslen nereli olduğu bilgisine henüz ulaşılamamıştır.

Sevgilisi Çiğdem Talia’dır ancak evli olup olmadığı net olarak bilinememektedir.


İlginizi Çekebilir :   Elvin Ahmedov

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz