Kadir Doğulu

0

Kadir Doğulu ekranların sevilen isimlerindendir. Günümüze kadar bir çok sinema ve dizide rol almış, sunuculuk yapmıştır. Hayranları ise hakkında aslen nereli? boyu, kilosu kaç? kaç yaşında? gibi bir çok sorunun cevabını merak ediyor. Kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

1982 yılının Nisan ayında dünyaya gelen Kadir Doğulu aslen Mersin doğumludur. Ekranların tanınan ünlü isimlerinden Kemal Doğulu ile kardeş’tir. Kardeşi Kemal Doğulu Tv 8’de yayınlanan Bu tarz benim yarışmasında jürilik yapmış, ardından yine aynı kanalda Doya Doya Moda isimli programda jüri olarak yer almıştır. Kalabalık bir ailede yetişmiş 5 kardeştir.

Gastronomi eğitimi alan ünlü isim, işletmecilik ve mutfak serüvenine sahiptir. 2.5 sene gastronomi okumuş ama araya oyunculuk girmiş ve mezun olamamıştır. Akdeniz’li olduğu için damak tadına da en fazla hitap eden mutfağın Türk Mutfağı olduğunu belirtmiştir. Akdeniz’e kıyısı olan bütün ülkelerin mutfaklarına da aşina olduğunu ayrıca İtalyan mutfağını da çok sevdiğini söylemiştir.

Boyu 1.79 cm, kilosu 72, burcu ise Koç’tur. Doğa sporlarına düşkün olsada pek fırsat bulamamaktadır. Sabahları yürüyüş yapmakta onun dışında genellikle masa sandalye yapıp, ağaç oyduğunu, reçine yapıp kalıplara döküp tahta yonttuğunu mümkün olduğunca ev ve bahçe işleriyle uğraşmaktan keyif aldığını dile getirmiştir. Tüm bunların yanı sıra kitap okumak, amatörce bağlama, bendir ve piyano gibi enstrümanları çalmak gibi hobileri bulunmaktadır.

ilk dizi oyunculuk deneyimini 2010 senesinde Küçük Sırlar adlı dizi ile gerçekleştirmiştir. 2015 senesinde Ve Kazanan yarışmasının sunuculuğunu

Kadir Doğulu oynadığı sinema ve diziler;

2010 – (Küçük Sırlar)
2010 – Çakıl Taşları
2011 – 2014 – Pis Yedili (Bayrampaşalı)
2013 – 2014 – Fatih Harbiye (Macit)
2013 – Bir Hikayem Var
2015 – Sevdam Alabora
2015 – 2017 – Muhteşem Yüzyıl Kösem (Mehmet Giray Han)
2016 – 2017 – Bana Sevmeyi Anlat (Alper)
2017 – 2018 – Babamın Günahları (Ozan)
2019 – Vuslat (Aziz Korkmazer)
2020 – Ay ve Güneş (Yağız Ali)

Evliliği;

8 Temmuz 2016 tarihinde güzel oyuncu Neslihan Atagül ile evlenmiştir.

2019 yılında TRT 1 ekranlarında yayınlanan Pelin Çift ile İyi Fikir isimli programa konuk olmuştur. Pelin Çift tarafından kendisine, Siz tasavvuf yoluna girmişsiniz galiba? sorusu sorulmuştur. Doğulu ise bu soruya, uzun yıllardır tasavvuf ile ilgileniyorum, bu karşılaşma tesadüf değil diye merak edilen soruya açıklama getirmiştir. İlerleyen süreçte eşi ile aynı proje’de oynamak istediğini de dile getiren yakışıklı oyuncu sadece, Doğru zaman ve doğru projeyi beklediklerini belirtmiştir.

Sosyal medya hesaplarını aktif bir şekilde kullanan yakışıklı oyuncunun günümüz itibariyle resmi instagram hesabında ki takipçi sayısı 3,1milyon civarındadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz