Kadir Dalkıran

Kadir Dalkıran MMA Karma Dövüşleri sporcusu olarak kariyerini sürdürmektedir. 1998 yılında dünyaya gelen Kadir Dalkıran 5 kardeşin ortancasıdır. İki kız kardeşi, İkide abisi vardır. Başak burcudur.

Eğitim hayatını dışarıdan sürdürmeye çalışan genç sporcu bugüne kadar profesyonel olarak çıktığı 6 MMA karşılaşmasında 5 galibiyet, 1 mağlubiyet almıştır.

Geçimini kağıt toplayarak sağlamaktadır. Bir gün yolda tesadüfen Karma Dövüşler tabelasını gördüğünü, ardından salona gitmeye çekindiğini ve ikna ettiği arkadaşları ile birlikte salona giderek bu spor ile tanıştığını belirtmiştir. Salonda hocası, eğitmeni İbrahim Yıldız’ın kendisine bu sporu profesyonel olarak düşünürmüsün sorusuna tereddütsüz evet cevabı vermiştir. Gelecekte büyük başarılara imza atması beklenen sporcularımızdandır.

Günümüzde çalışmalarını İbrahim Yıldız Fight Academy’de sürdüren Dalkıran sponsor bulmakta zorlandığını aktarmıştır. Ancak daha sonra katıldığı televizyon programları ile ismini duyurduğunu ve gelen sponsorluk teklifleri ile birlikte spor hayatını sürdürebildiğini belirtmiştir. Ayrıca hala kağıt topladığını ve ailesinin geçimine yardım ettiğini dile getirmiştir. Kadir Dalkıran Yalova doğumlu, aslen Roman asıllı vatandaşlarımızdandır.

Boyu 1.68. cm, kilosu 65, burcu ise Başak’tır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz