Kaan Yakuphan

Kaan Yakuphan 24 TV ekranlarında Akşam Haberlerini sunmaktadır. Olay yerinden yapmış olduğu canlı bağlantılar ve gündemin sıcak haberlerini sunmaya devam ediyor. Hakkında merak edilenler, kısaca hayatı ve biyografi bilgileri.

Kaan Yakuphan Kimdir? Aslen Nereli?

1967 yılının Eylül ayında dünyaya gelen usta sunucu doğma büyüme aslen İzmir Karşıyaka’lıdır. İlkokul, Ortaokul ve Lise eğitimini İzmir’de tamamlamıştır. Karşıyaka Lisesi mezunudur. İstanbul Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksek Okulu (SBMYO) Avrupa Birliği bölümünü 1. olarak bitirmiştir. Daha sonra dikey geçiş yaparak, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Uluslararası İlişkiler bölümünde eğitimine devam etmiştir.

Bir dönem Vakko bünyesinde müşteri ilişkileri departmanın da çalışmıştır. Uzun boyu düzgün fiziği ve yakışıklılığı ile de dikkatleri üzerine çeken ünlü ismin bir dönem mankenlik te yaptığı belirtiliyor.

1989 senesinde TRT tarafından gerçekleştirilen spikerlik sınavına girmiş ve kazanmış, 12 Eylül 1989 tarihinde TRT Ankara Televizyonunda anons spikeri olarak spikerlik kariyerine adım atmıştır.

TRT, Star TV, Star 1, ATV ve TV8 kanallarında görevler almıştır. 2013 senesine kadar TV8 de çalışmış ve en son sunduğu ana haber bülteni ile ekrana veda etmiştir. O dönem spikerlik kariyerine ara veren Kaan Yakuphan, eş zamanlı olarak Başkent İletişim Bilimleri Akademisinde eğitim vermeye başlamıştır. 2016 yılının Eylül ayında 360 TV ile ekranlara geri dönmüş daha sonra haber ekibi ile birlikte 24 TV ‘de çalışmaya başlamıştır. Ana Haber Bülteni ve Moderatör kuşağının sunuculuğunun yanı sıra her sene düzenlenmekte olan Necip Fazıl Ödüllerinin sunuculuğunu üstlenmektedir.

Kaan Yakuphan Evlimi?

1993 senesinde tanıştığı o dönemin Star Tv hava durumu sunuculuğunu üstlenen Şebnem Arda ile 1996 yılının Temmuz ayında evlenmiştir. Evliliği 12 yıl sürmüş 2008 senesinde boşanmıştır. Bu evliliğinden 1997 doğumlu Bilgin Arda ve 2004 doğumlu Eda isminde bir kızı vardır.

Resmi instagram hesabını @kaanyakuphan kullanıcı ismi ile kullanmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz