Jülide Güven

0

Jülide Güven rol aldığı başarılı bir çok proje ile oyunculuk kariyerini sürdürmüştür. Hakkında merak edilen tüm bilgiler! Kısaca oyunculuk kariyeri, biyografi ve hayatı.

Jülide Güven Kimdir?

Jülide Güven oyuncu, tiyatrocu. İstanbul Bakırköy Güzel Sanatlar Eğitim Merkezi’nin yanı sıra Oya Bale Dans Grubu bünyesinde bale eğitimi almıştır. Eskişehir Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü mezunudur.

Jülide Güven Nereli?

Jülide Güven aslen Bulgaristan’ın Silistre Şehri’nde dünyaya gelmiştir. Bulgaristan, Silistre Şehri, Bulgaristan’ın kuzeydoğu kesiminde, Romanya sınırında, Tuna kıyısındaki tarihi Güney Dobruca bölgesindeki en önemli şehirlerden birisidir.

Jülide Güven Boyu, Kaç Yaşında?

Jülide Güven 46 yaşındadır. Doğum tarihi 1977, doğum yeri ise Bulgaristan.

1995 senesinde, Bilkent Üniversitesi Arkeoloji Bölümü’nde İngilizce Hazırlık Programı almıştır. Daha sonra Anadolu Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Tiyatro Bölümü’nü kazanan başarılı oyuncu, 2001 senesinde mezun olmuştur.
julide guven2
Kocaeli Bölge Tiyatrosu ile Türkiye turnesi yapmıştır. Ardından İstanbul Devlet Tiyatroları ve Tiyatro Ti’de oyunculuk yapmıştır.

2003’den beri pek çok okulda drama ve oyunculuk eğitimi vermiş, sinema filmleri ve dizilerde oyuncu koçluğu yapmıştır.

2013’den beri İstanbulimpro ile doğaçlama tiyatronun yanı sıra Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nde oyunculuk eğitimi verdiğe belirtiliyor.

İlk olarak 2004 senesinde, Kenan’da Bir Kuyu adlı sinema filmi için kamera karşısına geçmiştir. Daha sonra kariyeri başarılarla dolu bir çok projenin içinde yer almıştır.

Jülide Güven Oynadığı Diziler

Jülide Güven özellikle rol aldığı Canım Annem isimli dizi ile dikkat çekmiş, dizi de Nazlı karakterini canlandırmıştır.

Canım Annem isimli dizi de ayrıca Cansın Mısırlı, Kayra Aleyna Zabcı, Serdar Yıldırım, Yavuz Pekdiker, Emin Önal, Özlem Savaş, Faruk Pakis, Dilara Büyükbayraktar ve Selin Sezgin gibi isimler de rol almıştır.

Toprak ile Fidan (2022)
Canım Annem (2022)

Oynadığı Filmler:

Öldür Onu (2008)
Tost ve Demli Çay (2006)
Anne ya da Leyla (2006)
Kenan’da Bir Kuyu (2004)

Tiyatro Oyunları:

Kayıp Oyun (Oyuncu)
Ne Ala Temaşa (Oyuncu)
Bir Zamanlar Kadın (Oyuncu)
1-2-3 Başla! (Oyuncu)
Bir Zamanlar (Oyuncu)
Olay Rusya’da Geçiyor (Oyuncu)
Masal Irmaklarında (Oyuncu)
Küçük Amerika (Oyuncu)

Resmi instagram hesabı @julideguven ‘dir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz