Josh Holloway

Josh Holloway hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Aslen nereli? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Josh Holloway, en çok Amerikan ABC televizyonunun Emmy ödüllü TV dizisi Lost’taki Sawyer rolü ile tanınmaktadır.

Holloway, Kaliforniya San Jose’de 20 Temmuz 1969 yılında doğdu, fakat 2 yaşında iken ailesi ile birlikte Georgia’ya taşındı. 1 kız 3 erkek kardeşi olan Josh, ailenin ikinci çocuğudur. Boyu 1.87 cm, kilosu 90, burcu ise yengeç’tir. Küçük yaşta sinemaya ilgi duymaya başlayan Holloway, Georgia Üniversitesine gitmiş fakat bir yıl sonra bırakıp ve modelliğe başlamıştır. Modellik ona Avrupa ve Kuzey Amerika kapılarını açarak adım adım başarıya götürmüştür.

Holloway kariyer tutkusu ile Los Angeles’a taşınmış ve “Doctor Benny” isimli komedide rol almıştır. Bu rolü daha büyük roller izledi ve Mi Amigo, Moving August, Cold Heart isimli filmlerde rol aldı ve başarısını gözler önüne serdi. Yapımcıların da dikkatini çekerek birçok film ve dizide rol aldı. Sonunda ona en büyük başarıyı getiren ve ün kazandıran rolü “Lost” dizisindeki “Sawyer” rolü oldu.


Holloway’in hobileri yelken, snowboard, dövüş sanatları, motokros ve gitar çalmaktır. Ayrıca bir İngiliz kanalına; “Bira içmeyi çok sevdiğini, hatta insanlığın yaptığı en önemli icadın desil alkol olduğunu söylemiştir.” Holloway uzun süre birliktelik yaşadığı sevgilisi Yessica ile evlenmiştir.

2006 yazında, genç kızların kendilerini korumayı öğrendiği bir programın tanıtımında da yer alan Hollaway, dış görünüşü ile de çok ilgi toplamaktadır. 2005 yılında People dergisi tarafından gerçekleştirilen “Dünyanın En Güzel 50 İnsanı” listesinde yer almıştır. 2006 yılında İngiltere’deki “OK!” dergisinde de dünyanın en seksi adamları arasında 17. sırada yer almış ve 2007 yılında Davidoff’un “Cool Water” isimli kokusunun yeni yüzü olarak seçilmiştir.

Josh Holloway Filmleri

Sabotaj (2014) – Eddie ‘Neck’ Jordan
Yılın Savaşı (2013) – Jason Blake
Paranoya (2013) – Agent Gamble
Görevimiz Tehlike 4 – Hayalet Protokol (2011) – Hanaway
Stay Cool (2009) – Wino
Ölüm fısıltısı (2007) – Max
Dr. Benny (2003) – Pheb
Mi amigo (2002) – Younger Pal
Moving August (2002) – Loren Carol
Cold Heart (2001) – Sean

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz