Jorge Garcia

Jorge Garcia hakkında merak edilen tüm soruların cevapları. Kaç yaşında? nerede doğdu? kimdir? Eğitimi, Çalışmaları, Kariyeri, Kısaca Hayatı ve biyografi bilgileri.

Amerikalı dizi oyuncusu Jorge Garcia, 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Emmy Ödüllü televizyon dizisi Lost’da, Hugo ‘Hurley’ Reyes isimli karakteri canlandırmış ve diziye seçilen ilk oyuncu olma özelliğine sahiptir.

Jorge Garcia, 28 Nisan 1973 yılında Omaha, Nebraska’nın Şilili ve Kübalıların yaşadığı bir bölgesinde doğmuştur. Güney Kaliforniya, San Juan Capistrano’da büyüyen Garcia, San Clemente Lisesinden mezun olmuştur. Son yılında bir öğrenciye verilen en yüksek ödül olan “Triton of The Year”a ödülün sahibi oldu.

Jorge Garcia oyunculuk kariyeri;

Birçok reklamda yer aldıktan sonra ilk olarak 1997 yılında Raven’s Ridge filminde; Monty rolünü oynayan Garcia, ardından Tomorrow by Midnight (1999), Kings of the Open Mic’s (2000) ve The Slow and the Cautious (2002) gibi filmlerde rol almış ve dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Spin City (2000), Rock Me Baby (2003), Becker (2004) ve Curb Your Enthusiasm (2004) dizilerinin de birkaç bölümünde yer almış ve 2004 yılında yayınlanmaya başlayan Lost adlı dizide Hugo “Hurley” Reyes isimli karaktere hayat vermiştir.

Oyuncu seçiminin başlamasından bir gece önce, Curb Your Enthusiasm dizisinin The Car Pool Lane isimli bölümünde canlandırdığı uyuşturucu satıcısı rolünü izleyen yapımcıların dikkatini çekmiş ve Garcia’nın Lost’da mutlaka oynaması gerektiğine karar vermişlerdir. Böylece Garcia, bu dizi için seçilen ilk oyuncu olmuş ve dizinin yaratıcıları, kendisine özel olarak ‘Hugo’ karakterini yaratmışlardır. Bu rolü kabul ettikten sonra çekimler için Hawaii’ye giden Garcia, bu yüzden kız kardeşinin düğününe de katılamamış ve uzaktan tebriklerini iletmek durumunda kalmıştır.

Garcia, Lost’da oynamaya devam ettiği süre içerisinde filmlerde de rol almaya devam etmiştir. 2004 yılında Tales from the Crapper, Happily Even After ve Our Time Is Up adlı üç filmde rol almıştır. 2005 yılında ise The Good Humor Man ve Little Athens filmlerinde rol alarak oyunculuk kariyerine yenilerini eklemiş oldu.

Los Angeles’da yaşayan Jorge Garcia, oradaki evini kapatıp tamamen Kailua, Hawaii’ye yerleşmiştir. Garcia’nın Chihuahua cinsi Nunu isimli bir köpeği bulunmaktadır.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz