Johnny Depp

0

Johnny Depp son yıllarda ard arda çekilen Karayip Korsanları sinema filmi serileri ile tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarmıştır. Peki kaç yaşında? nereli? boyu, kilosu kaç? evli mi? kısaca kariyeri, oyunculuk hayatı ve biyografisi.

Amerika Kentucky doğumlu dünyaca ünlü oyuncu Johnny Deep henüz 15 yaşında iken eğitim hayatına son vermiştir. Okulu bıraktığı yıl ise annesi ve babası ayrılmıştır. Kariyer basamaklarına ilk olarak müzik ile adım Johnny Depp The Kids isimli rock grubuna dahil olmuştur.

Grupta birlikte yer aldığı grubun davulcusu’nun kız kardeşi Lori Anne Allison ile 1983 senesinde dünya evine girmiştir. İkizler burcudur.

Daha sonra eşi Lori Allison Johnny Depp’i, Nicolas Cage ile tanıştırmış ve bu sayede 1984 yılında A Nightmare On Elm Street isimli sinema filminde rol almayı başarmıştır.

Özellikle 1987 yılında rol aldığı 21 Jump Street isimli sinema filminde canlandırdığı Dedektif Tommy Hanson karakteri ile ciddi bir kitleye ulaşmış ve genç kesim tarafından büyük bir ilgi ve sevgi ile karşılanmıştır.


Daha sonra bir çok sinema filmindede rol almış ancak asıl ödülünü, Marlon Brando ve Al Pacino gibi dünya devi starlar ile birlikte başrol oynayarak elde etmiştir.

Johnny Depp evlilik hayatı;

Tabiki bu sansasyonel kariyerin ardından evliliği çatırdamaya başlamış ve eşi Lori Anne Allisondan 1986 yılında boşanmıştır. Fırtınalı aşkları, kaçamakları ve ilişkileri ile gündeme gelmeye başlamıştır. Özellikle Kate Moss, Sherlyn Fenn ve Winona Ryder gibi ünlü isimlerle gündeme gelmiş, 1999 yılında ve 2002 yılında şarkıcı Vanessa Paradis’ten bir kızı birde oğlu olmuştur. Yine bu dönemde Viper Room isimli ünlü bir gece kulübünü işleten Johnny Depp oyunculuğun yanı sıra bir çok sinema filminde seslendirme yapmıştır. En son 2015 yılında Amber Heard ile evlenmiş ancak bu evliliğide 2017 yılında son bulmuştur.

Johnny Depp En İyi Erkek Oyuncu dalında bir Altın Küre ve bir SAG ödülünün sahibi olmuştur. Türkiye’de ise özellikle sinema severler tarafından Karayip Korsanları isimli sinema filmi serisinde canlandırdığı Kaptan Jack Sparrow karakteri ile tanınmaktadır.

Johnny Depp’in kızı Lily-Rose Depp’te babası gibi Hollywood yıldızları arasına ismini yazdıracak isimler arasında gösterilmektedir.
Resim’de kızı Lily Rose ve eski eşi model ve müzisyen Vanessa Paradis’tir.

Cevap Yaz

Lütfen yorumunuzu girin!
Lütfen adınızı buraya giriniz